Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

III MARATON CZYTANIA w Oranżerii Kultury

UWAGA! UWAGA! OGŁASZAMY III MARATON CZYTANIA w Oranżerii Kultury z okazji Światowego Dnia Książki. Odbędzie się on 23. kwietnia, w poniedziałek i 24. kwietnia, we wtorek. Natomiast DOROSŁYCH MARATOŃCZYKÓW zapraszamy 23 kwietnia, w poniedziałek na godzinę 18.00 do SALONU LITERACKIEGO.

Dzieciom i młodzieży proponujemy następujące terminy:

8:15 – klasy I-III, 9:30 – przedszkola, 11:00 – klasy IV-VII, 13:00 – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, 15:00 – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i inne grupy zorganizowane.

W tym roku chcemy utworzyć listę 100 najbardziej znanych i lubianych utworów literackich - poezji i prozy- kojarzących się z Polską i szeroko rozumianą polskością, np. wiersze z dzieciństwa, pieśni waleczne do współczesnych włącznie.

Zapraszamy Nauczycieli oraz Uczniów do wyszukania tekstów i ich odczytania.
Oczekujemy serdecznie na Wasze prezentacje!

Oba wydarzenia są cześcią przedsięwzięcia zatytułowanego "100x100", realizowanego przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zachęcamy Państwa do literackich poszukiwań. Przynieście na spotkanie swoje propozycje tekstów,
korespondujących z Polską i patriotyzmem, które zaprezentujecie w dowolnej formie – czytanie, recytacja, śpiew lub inna wybrana przez Was forma.

Serdecznie oczekujemy Wszystkich Gości Salonu Literackiego – prezentujących i słuchaczy!


Zapisy, informacje: osobiście, mailowo: oranzeria@lidzbarkw.pl lub telefonicznie: 517 262 146.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: III Maraton Czytania w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)