środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

EDUKACJA I KULTURA W ORANŻERII

07.03.2018 r. o godz. 14:00 do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury zaproszono dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczo wychowawczych, domów kultury i przedstawicieli samorządów powiatu lidzbarskiego. Gośćmi specjalnymi byli pani Agata Gęśla z Kuratorium Oświaty w Olsztynie, członek Zarządu firmy PBMedia Spółka z o.o. pan Mateusz Horba, autorki prac – uczennice Sylwia Gnat i Ola Sosnowska z rodzicami oraz miłośnicy wydarzeń kulturalnych w Oranżerii.

Obecnym zaprezentowano 2. Wydawnictwo pokonkursowe SŁOWEM MALOWANE.
Należy nadmienić, że wydawnictwo jest zwieńczeniem 3. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego SŁOWEM MALOWANE, które w roku ubiegłym było poświęcone Wandzie Chotomskiej. Konkurs organizowany jest przez Oranżerię Kultury od 2015 r. Prace prezentowane w wydawnictwie zostały wybrane spośród 1144 nadesłanych na konkurs. Publikacja powstała dzięki mecenatowi firmy PBMedia Spółka z o.o. Wydawnictwo stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz propagowaniu piękna mowy ojczystej. Wydawnictwo zostanie bezpłatnie przekazane do przedszkoli i bibliotek szkolnych powiatu lidzbarskiego, laureatom konkursu oraz placówkom o imieniu Wandy Chotomskiej.
Ponadto podczas spotkania przedstawiono ofertę zajęć i wycieczek edukacyjnych. Rozdano harmonogram planowanych przedsięwzięć, którym w 2018 roku patronują 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznica otrzymania przez Polki praw wyborczych.
Wszystkich zainteresowanych Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury serdecznie zaprasza. Kontakt: tel. 517 262 146, mail oranzeria@lidzbarkw.pl
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Edukacja i kultura w Oranżerii
Oceń artykuł:

(0)