Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Chopin w Oranżerii

Koncertem chopinowskim – 1 marca 2018 roku – Oranżeria Kultury rozpoczęła cykl różnorodnych wydarzeń edukacyjno-kulturalnych nawiązujących do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzona publiczność wysłuchała utwory jednego z najbardziej znanych kompozytorów polskich – Fryderyka Chopina.

Na koncercie wystąpili studenci Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Opiekunem muzycznym młodych wykonawców była Agnieszka Panasiuk.
Młodzi wykonawcy zagrali i zaśpiewali lidzbarskiej publiczności wiele znanych utworów Chopina. Głównie były to kompozycje na fortepian. Na zakończenie wysłuchaliśmy także dwóch pieśni oraz Preludium A-dur op.28 nr 7 w transkrypcji na gitarę Oprócz muzyki poznaliśmy także kilka ciekawostek dotyczących biografii kompozytora. Zapewne niewiele osób wie, że na rynku wydawniczym dostępna jest książka pt. „Zdrów chłopczyna” zawierająca wiersz napisany przez Fryderyka Chopina. Ta wyjątkowa książka, opatrzona rysunkami Bohdana Butenko, dostępna jest w naszej bibliotece.
A już w tą sobotę – 10 marca o godzinie 18:00, zapraszamy na kolejny koncert. W recitalu piosenki autorskiej „Cały Kosmos” wystąpi Apolinary Polek.
Bezpłatne zaproszenia dostępne są w Oranżerii Kultury. Kontakt: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Chopin w Oranżerii
Oceń artykuł:

(0)