środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie z Małgorzatą Jackiewicz-Garniec

W czwartek, 8 lutego, w Oranżerii Kultury odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu „Nasza mała ojczyzna”. Spotkanie nosiło tytuł "Z miłości do zabytków regionu" , a jego gościem była Małgorzata Jackiewicz – Garniec - autorka książek, tekstów o wystawach, artykułów naukowych i popularno-naukowych, autorka audycji radiowych, historyk sztuki.

Małgorzata Jackiewicz-Garniec znana jest lidzbarczanom głównie jako kustosz zamkowego muzeum oraz autorka najnowszego przewodnika po lidzbarskim zamku. Jej pasja związana z zabytkami zaczęła się się już wiele lat temu. Później przerodziła się w pracę zawodową i działania na rzecz ochrony dziedzictwa regionu Warmii i Mazur.
W Oranżerii usłyszeliśmy jak kształtowały się te ścieżki i jak rodziły się pierwsze fascynacje architekturą i sztuką. Poznaliśmy kulisy powstawania książek o pałacach i dworach w dawnych Prusach oraz o zamkach tego regionu. Zebrana publiczność z zaciekawieniem wysłuchała także najnowszych informacji o działaniach związanych z kolejnymi etapami prac na lidzbarskim zamku.
Rozmowa z Małgorzatą Jackiewicz-Garniec otworzyła rok, który Oranżeria Kultury chce w szczególny sposób poświęcić kobietom. W 2018 roku, obok 100-lecia odzyskania niepodległości, świętować będziemy 100-lecie nadania Polkom praw wyborczych. Z tego powodu chcemy pokazać kobiety: współczesne - wyjątkowe, twórcze i niezwykłe oraz przypomnieć sylwetki tych, które w przeszłości zmieniały świat i na stałe zapisały się w jego historii.
Kolejne spotkanie w klubie „Nasz mała ojczyzna” już w marcu, a jego gościem będzie Mariola Adela Karpowicz, która opowie nam o swojej fascynacji fotografią oraz architekturą sakralną Warmii.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Spotkanie z Małgorzatą Jackiewicz-Garniec
Oceń artykuł:

(0)