Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Podziel się:

Podziel się:

Koncerty Noworoczne w Oranżerii - relacja

Koncerty Noworoczne w Oranżerii Kultury stały się już tradycją. Odkąd gościmy w pięknych wnętrzach zabytkowego pawilonu, pierwszy weekend nowego roku witamy muzyką, dziękując wszystkim, którzy współpracowali z nami i towarzyszyli w wydarzeniach roku ubiegłego.

Zaproszenie do udziału w koncertach przyjęła licznie zgromadzona publiczność, nie tylko z Lidzbarka Warmińskiego. Wśród gości byli także przedstawiciele samorządu naszego regionu, którzy złożyli lidzbarczanom serdeczne życzenia noworoczne. Koncert odbył się dzięki wsparciu naszego mecenasa wydarzeń muzycznych, jakim jest lidzbarska firma „Szkło” Sp. z.o.o.
Tego wieczoru wystąpiła dla nas sopranistka Ewa Alchimowicz-Wójcik z towarzyszeniem Jacka Wójcika (instrumenty perkusyjne) oraz Łukasza Jóźwiaka (fortepian). Ewa występowała już w Oranżerii i zawsze z przyjemnością wraca do lidzbarskiej publiczności, która odwzajemnia się gorącym przyjęciem. W repertuarze artystki znajdują się pieśni i piosenki kompozytorów polskich i obcych oraz liczne arie operowe, operetkowe, czy utwory musicalowe, w tym prawykonania.
Sobotni koncert podzielony został na trzy części, w których każda pozwoliła przypomnieć znane melodie opery i operetki, musicali oraz muzyki filmowej. Wśród nich „When I Fall in Love” z filmu One Minute to Zero, czy „ The World Is Not Enough” z filmu o sławnym brytyjskim agencie 007. Partie wokalne były przeplatane utworami instrumentalnymi, w których solowe popisy muzyków na fortepianie i ksylofonie, zostały niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez lidzbarską publiczność.
Życzymy wszystkim pomyślności w 2018 roku i do zobaczenia na kolejnych wydarzenia w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim!
fot. Mariola Karpowicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Koncerty Noworoczne w Oranżerii
Oceń artykuł:

(0)