Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Podziel się:

Podziel się:

„Jak robisz to nie płacz, jak płaczesz to nie rób”

Na pierwsze spotkanie autorskie w nowym roku Oranżeria Kultury zaprosiła Marcina Koniecznego – Mistrza Świata w triathlonie na dystansie Ironman. Było więc energetycznie i dynamicznie, z nową motywacją na nadchodzące wyzwania przyszłości.

Marcin Konieczny pochodzi z Olsztyna i jako pierwszy Polak stanął na najwyższym podium zawodów Ironman w kategorii wiekowej 45-49. Mistrzostwa Świata odbyły się na wyspie Kona na Hawajach i są zaliczane do najtrudniejszych długodystansowych startów triathlonowych. Dystans jaki muszą pokonać sportowcy to - 3,8km pływanie, 180km rower, 42km bieg! Marcin pokonał ten dystans w 9 godzin i 18 minut!
Marcin nie jest zawodowym sportowcem, chociaż poprzednio trenował amatorsko lekką atletykę zdobywając wicemistrzostwo Polski Juniorów na 2 km z przeszkodami. Z wykształcenia – prawnik, na co dzień pracuje w firmie szkoleniowej, Lubi stawiać sobie wyzwania i konsekwentnie dążyć do celu. Średnio w tygodniu spędza ok.17 godzin na treningu. Jak twierdzi, każdy zdrowy człowiek jest w stanie przebiec maraton czy starać się o osiągnięcia sportowe, jednak najważniejsze jest ćwiczenie cierpliwości, a nie nastawianie się na szybkie i spektakularne sukcesy. W sporcie amatorskim należy skupiać się na zmianach jakościowych, a nie na ilościowych. Najważniejsze jest rywalizowanie z czasem i własnymi wynikami, a nie z innymi ludźmi. Niestety wielu początkujących popełnia ten błąd, co prowadzi do przemęczenia i licznych kontuzji. Podkreślał, jak ważną rolę pełni regeneracja i odpoczynek, wymieniając fizjoterapię jako czwartą dyscyplinę triathlonu.
Zebrana publiczność mogła wysłuchać opowieści o zawodach Ironman i obejrzeć zdjęcia z Mistrzostw Świata na Hawajach. Marcin opowiedział o sprzęcie, zdobywaniu sponsorów, godzeniu pracy z pasją, sposobach trenowania i znajdowania motywacji oraz ogromnie ważnym wsparciu rodziny. Marcin jest autorem felietonów, które ukazały się pod tytułem „MKON-FELIETONY”, gdzie znajdziecie wiadomości i porady z wieloletniego doświadczenia sportowca, również te, o których usłyszeliśmy na spotkaniu. Jest także inicjatorem i organizatorem wielu- przede wszystkim sportowych – przedsięwzięć, które połączone są ze zbiórkami funduszy na cele charytatywne, m.in. dla Fundacji Synapsis czy Nidzickiego Funduszu Lokalnego.
Dziękujemy za niezwykle pozytywne i motywujące spotkanie! Jeśli chcecie śledzić postępy Marcina Koniecznego w przygotowaniach do kolejnych zawodów Ironman, to zapraszamy na stronę www.niemaniemoge.pl
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: „Jak robisz to nie płacz, jak płaczesz to nie rób”
Oceń artykuł:

(0)