Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Koncert zimowy w Oranżerii Kultury

28 grudnia w Oranżerii Kultury odbył się Koncert zimowy – recital fortepianowy Barbary Drazkov Drążkowskiej z gościnnym udziałem wiolonczelistki Izabeli Buchowskiej.

Pojawiająca się po raz drugi w Oranżerii Kultury Barbara Drążkowska tworzy swój rozpoznawalny język artystyczny. Latem wystąpiła u nas podczas autorskiej trasy koncertowej na rowerze „Green Pianist na Green Velo”.

Grudniowego wieczoru w Oranżerii Kultury w pierwszej części koncertu pianistka zaprezentowała utwory twórców współczesnych. Niektóre z nich były napisane specjalnie dla niej jako muzyczne podarunki - kompozycja Szymona Brzóski „Nie-kolęda” i Łukasza Łapucia „Preludium wigilijne”. Tego wieczoru wysłuchaliśmy także nich kilku kompozycji Olgi Wojciechowskiej m.in. „Oczekiwanie”, utworów Maurice’a Ravela, Johna Adamsa, Astora Piazzolli.

W drugiej części koncertu Barbarze towarzyszyła wiolonczelistka Iza Buchowska, z którą poznały się na poznańskiej Akademii Muzycznej.
Od tamtego czasu artystki wielokrotnie występowały wspólnie.
Koncert zimowy był pięknym akcentem na zakończenie minionego roku. Zaproponowane kompozycje były pełne pięknych fraz, harmonijne i nastrojowe. Niektóre z nich niosły dźwięki znanych kolęd. Artystki poruszyły słuchaczy wirtuozerią gry, pasją i urodą.

Dziękujemy obu Paniom za chwile refleksji i wzruszenia, a publiczności za tak ciepłą atmosferę.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Koncert zimowy w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)