Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Młodzi, utalentowani czyli "Gwiazdki na Gwiazdkę" w Oranżerii Kultury

14 grudnia w Oranżerii Kultury odbył się koncert "Gwiazdki na Gwiazdkę", będący kontynuacją spotkań w zakresie współpracy Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie.

Gościliśmy młodych, utalentowanych artystów - laureatów konkursów muzycznych z klas fortepianu, gitary, fletu, wiolonczeli, skrzypiec oraz po raz pierwszy w Oranżerii Kultury – puzonu.
Zgromadzona tego wieczoru publiczność wysłuchała kilkunastu utworów wykonanych solowo, z akopaniamentem oraz zespołowo. Usłyszeliśmy kompozycje twórców klasycznych, jak np. Luigi Boccheriniego po autorów nowożytnych, między innymi Marka Pasiecznego, którego Krzysztof Penderecki określił jako "nadzieję dla współczesnej literatury gitarowej".
Młodzi adepci sztuki zauroczyli słuchaczy swoją świeżością, witalnością, a jednocześnie dojrzałością wykonań. Wielkie brawa dla ich profesjonalizmu, tym bardziej, że grali przy obecnych na sali pedagogach.
Mamy nadzieje, że jeszcze nie jeden raz będziemy gościć młodych, wspaniałych artystów, którzy potrafią wprowadzić słuchaczy w klimat pełen refleksji w gonitwie codzienności.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Młodzi, utalentowani czyli "Gwiazdki na Gwiazdkę" w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)