Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

FINAŁ SŁOWEM MALOWANE

25. listopada br. w Oranżerii Kultury odbył się FINAŁ 3 – edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego SŁOWEM MALOWANE' 2017. W tym roku organizatorzy zaprosili do tworzenia ilustracji do utworów pisarki i poetki Wandy Chotomskiej.

Konkurs ogłoszono w sześciu kategoriach odbiorców: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III i IV-VII, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, szkoły i placówki specjalne oraz gimnazja i licea plastyczne. Wpłynęło 1144 prace ze 138 placówek z różnych stron Polski – często odległych zakątków, a mianowicie Krakowa, Gdańska, Warszawy oraz m. in. Kiełczowa, Radzik Dużych, Miączyna i naszego miasta. Uczestnicy zilustrowali 264 utwory Wandy Chotomskiej. Najczęściej interpretowano: wiersze - „Kurczę blade”, „Gdyby tygrysy jadły irysy”, „Spacer z psem”, legendę „Smok ze Smoczej Jamy” i „Dzieci Pana Astronoma”. Jury konkursowe: Małgorzata Jackiewicz-Garniec, Katarzyna Kaldowska, Anna Puszcz, Adam Brodowski i Mariusz Kaldowski nagrodziło 25 osób i przyznało 34 wyróżnienia. Komisja ponadto przyznała Dyplomy Uznania paniom Annie Wasilewskiej z Przedszkola nr 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim i Małgorzacie Wrzosińskiej z Fundacji Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie.
3 edycja konkursu zainspirowała znacznie większą ilość uczestników niż w latach poprzednich. Najliczniejszą grupą w bieżącym roku były klasy I-III. W kategorii liceów plastycznych otrzymano prace będące pełną ilustracją książkową. Docenione zostały prace wykonane techniką grafiki komputerowej obejmujące wspólną prezentację tekstu i ilustracji. Komisja po raz kolejny zwróciła uwagę, iż prace powinny być plastyczną interpretacją wybranego tekstu.
Na finał przybyli Goście: laureaci, wyróżnieni, ich całe rodziny, instruktorzy i pedagodzy z naszego miasta i okolic, a nawet z Łomży, Bydgoszczy i Żyrardowa. Podczas spotkania członkowie jury i opiekunowie plastyczni wyrecytowali wybrane wiersze Chotomskiej w podziękowaniu uczestnikom za ich trud i wniesioną pracę. Niesamowity klimat tworzyły kolorowe bańki, które „przyfrunęły z Bańkowic Mydlanych”. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Następna edycja konkursu za rok – już gorąco zapraszamy!Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)