Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Koncert zespołu Cellofuny

Oranżeria Kultury serdecznie zaprasza, 2 grudnia o godzinie 17.00 na niezwykły występ zespołu Cellofuny. Po raz pierwszy w Oranżerii zagra 15 wiolonczel! Opiekunem zespołu jest Paweł Panasiuk, a w programie koncertu usłyszymy głównie muzykę filmową.Istniejąca od pięciu lat grupa wiolonczel składa się z najbardziej zaawansowanych uczniów ostatnich klas szkól muzycznych pierwszego stopnia przy aktywnym wsparciu uczniów stopnia drugiego w Olsztynie.
Wykonawców jest 20 - czasem występ wzbogaca fortepian, bądź partia wokalna . Repertuar zespołu składa się z wyboru ciekawych i efektownych utworów - od klasyki po muzykę popularną. Oprócz oryginalnych utworów są tez opracowania autorstwa opiekuna zespołu - Pawła Panasiuka.
Projekt ma na celu popularyzacje wiolonczeli w szerokim rozumieniu. Doskonalenie umiejętności wspólnego grania, ukazywanie wiolonczeli w kontekście różnych stylów muzycznych., rozwój i poszerzanie kontaktów międzyszkolnych i międzynarodowych.
Do tej pory zespół koncertował regularnie w Olsztynie i okolicach, ale miał tez okazje zagrać w Gdańsku, Warszawie, Tolkmicku, Lubawie, Ełku, Olecku, Suwałkach i Giżycku. W kwietniu tego roku zespół zagrał także 4 koncerty w Helsinkach.

2 grudnia zagrają w Oranżerii Kultury!
Zapisy i bezpłatne wejściówki: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Koncert zespołu Cellofuny
Oceń artykuł:

(0)