Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

AGNIESZKA OSIECKA CIĄGLE ŻYWA W SŁOWIE I PIOSENCE

18 listopada w Oranżerii Kultury zabrzmiały strofy autorstwa niezapomnianej poetki polskiej piosenki, Agnieszki Osieckiej. Wysłuchaliśmy recitalu, w którym obok znanych przebojów przypomniano również te mniej popularne.

W tym roku minęła 20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej - mistrzyni słowa, ostatniej romantyczki w piosence, wzoru dla wielu tekściarzy. Uczyła wrażliwości na urodę języka, piękno polszczyzny. Potrafiła jak nikt poetycko, a zarazem bardzo celnie opisać rzeczywistość i zwyczajność. Każda jej piosenka to miniaturowa opowieść o życiu i relacjach między ludźmi.

Ach Panie, Panowie, nie zabrakło ciepła i wzruszeń sobotniego wieczoru w Oranżerii Kultury.
Na koncercie dedykowanym poetce usłyszeliśmy „Kobiet Chór w tonacji Dur” ze Stowarzyszenia Kobiet "Miej Marzenia" i Chór Męski Rolika, przy słownym wsparciu „Teatru jak Marzenie”.

W ich wykonaniu popłynęły pełne nostalgii strofy o miłości i tęsknoty za nią, o przemijaniu, o pragnieniu rozpoznania „co jest dobre, a co złe”. Tego wieczoru przeplatały się motywy twórczości Osieckiej w słowie i muzyce. Sugestywne wykonanie piosenek zachęciło gości do wspólnego śpiewania, publiczność długo nie zapomni ciepłych chwil wzruszeń i wspomnień.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: AGNIESZKA OSIECKA CIĄGLE ŻYWA
Oceń artykuł:

(0)