Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród „Słowem Malowane 2017”

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim serdecznie zaprasza w sobotę 25 listopada o godzinie 13.00 na uroczyste wręczenie nagród i wystawę laureatów 3. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem Malowane”.

Tegoroczny konkurs poświęcony był twórczości Wandy Chotomskiej. Uczestnicy zinterpretowali 246 jej wierszy. Na konkurs wpłynęły 1144 prace ze 138 placówek z całej Polski w 6 kategoriach: przedszkola, klasy I – III, klasy IV – VII, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, szkoły i placówki specjalne oraz licea plastyczne. Najwięcej prac - bo aż 304, przygotowali uczniowie klas I-III, najmniej uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Do wykonania prac użyto różnorodnych technik i wiele pomysłowości. Na uwagę i wyróżnienie zasługują prace w kategorii liceów plastycznych, będące pełną ilustracją książkową. Organizatorzy docenili szczególnie te wykonane techniką grafiki komputerowej obejmujące wspólną prezentację tekstu i ilustracji.
W tym roku odnotowaliśmy największą liczbę uczestników oraz nagrodzonych spośród wszystkich edycji konkursu. Komisja nagrodziła 25 prac i przyznała 34 wyróżnienia. Wszystkie prace będzie można oglądać w najbliższym czasie na wystawie w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród „Słowem Malowane 2017”
Oceń artykuł:

(0)