Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Podziel się:

Podziel się:

Edward Stachura - Salon Literacki

Przypadająca w tym roku 80. rocznica urodzin Edwarda Stachury staje się inspiracją do przypomnienia i odczytania na nowo jego twórczości. Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w SALONIE LITERACKIM, który odbędzie się 30 listopada o godz. 18.00. w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Niekonwencjonalny artysta, jakim był Edward Stachura, stał się idolem wielu pokoleń młodzieży, poszukujących swojego miejsca w świecie.

W jego twórczości afirmacja życia i człowieka przeplatała się z wyobcowaniem jednostki i odrazą do wszelkiej unifikacji. Zasłynął jako autor wierszy, opowiadań, powieści, listów i felietonów.

Niech różnorodna twórczość Stachury będzie dla Was inspiracją i wyzwaniem. Zapraszamy Was do zaprezentowania utworów wybitnego pisarza w dowolnej konwencji np. deklamacja, monolog, rozmowa, piosenka. Możecie to przygotować indywidualnie, w parach bądź grupowo.

Oferujemy naszą pomoc w wyborze utworów od poniedziałku do piątku w godz. 11-18.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 27.11.2017 roku.

Kontakt: osobiście, tel. 517 262 146 lub mailowo oranzeria@lidzbarkw.pl
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Edward Stachura - Salon Literacki
Oceń artykuł:

(0)