Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Finał projektu „Lidzbark Warmiński – nasze miasto- my w nim”

W sobotę, 28 października, Oranżeria Kultury dosłownie pękała w szwach. A to z powodu publiczności zgromadzonej na finale projektu realizowanego przez lidzbarską młodzież.

„Lidzbark Warmiński - nasze miasto – my w nim” to hasło przewodnie twórczych działań, które miały na celu przedstawienie obrazu miasta widzianego poprzez pryzmat doświadczeń, marzeń i myśli młodych ludzi. W ramach projektu odbyły się różnorodne spotkania, wycieczki, praktyczne i teoretyczne warsztaty fotograficzne, filmowe oraz medialne. Młodzież otrzymała zarówno wsparcie merytoryczne, jak i pełen warsztat do realizacji swoich pomysłów.
Finałem działań było sobotnie spotkanie, na którym młodzież zaprezentowała efekty swojej pracy. Publiczność obejrzała filmy oraz fotografie – zarówno w formie albumów, wielkoformatowych banerów, jak i pocztówek. Poznaliśmy także, zaprezentowane w ciekawy sposób, próbki umiejętności literacki – poezji i prozy. Całość dopełniały prezentacje muzyczne – zespołowe i solowe. Publiczność przyjęła prezentacje z ogromnym entuzjazmem i zaskoczeniem nagradzając młodych wykonawców gorącymi owacjami.
Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Kobiet "Miej Marzenia" i Oranżerię Kultury w ramach programu Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, wspierającego inicjatywy młodzieżowe w naszym województwie.
Partnerzy projektu: Urząd Miasta w Lidzbarku Warmiński, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim oraz Dom Środowisk Twórczych "Ratusz"
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)