Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie z Beatą Kuprewicz w Oranżerii Kultury

W czwartek, 19 października, gościliśmy w Oranżerii Kultury Beatę Kuprewicz, która na spotkaniu w Klubie Podróżnika opowiedziała nam o swoich wyprawach wysokogórskich.

Beata Kuprewicz jest bartoszyczanką. Na co dzień pracuje jako terapeutka integracji sensorycznej dzieci, m. in. z dziećmi autystycznymi. Jest dowodem na to, że marzenia się spełniają. Inspiracją do jej wielkiego marzenia była przeczytana przed laty książka Wiktora Ostrowskiego „Wyżej niż kondory”. Zapragnęła pojechać w Andy, do Argentyny i stanąć na ich najwyższym szczycie, jakim jest Aconcagua. Trenowała dzielnie, chodząc po swoim rodzinnym mieście z ciężkim plecakiem przez 7 miesięcy. Jej marzenie mogło się spełnić dopiero w wyniku organizowania wypraw komercyjnych na ten szczyt. W podobny sposób udała się na zdobycie drugiego szczytu, jakim był Elbrus w Kaukazie.
Jej opowieść była wzbogacona prezentacją multimedialną, filmami i zdjęciami. Opowieść zadziwiała, ponieważ Beata Kuprewicz nie jest alpinistką. Posiada za to pasję poznawczą i odwagę, która popycha ją do ekstremalnego wysiłku. Relacjonując przebieg obu wypraw, interesująco opowiadała o wrażeniach po osiągnięciu szczytów, ale też o codzienności w górach, pokonywaniu siebie.
Barwne opowiadanie skłoniło uczestników do licznych pytań, na które bohaterka naszego spotkania chętnie odpowiadała. Zdradziła nam też, gdzie zamierza się udać w przyszłości.
Na koniec spotkania można było obejrzeć zdjęcia z wypraw i dostać autograf gościa.
Żywimy nadzieję, że spotkamy się znów z Panią Beatą po osiągnięciu przez nią kolejnych szczytów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)