Niedziela, 15 lipca 2018. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej już w Oranżerii Kultury

Oranżeria Kultury ponownie zaprasza na spotkanie z wyjątkową ilustracją książkową. Tym razem w pomieszczeniach letniego pawilonu prezentowana jest wystawa autorska Elżbiety Wasiuczyńskiej – polskiej malarki i ilustratorki książek dla dzieci. Zanim jednak nastąpi zaplanowane na 24 września spotkanie z autorką prac, najmłodsi mogli już w ubiegłym tygodniu zapoznać się z jej twórczością.

Pogoda tego dnia nie sprzyjała spacerom, więc wyjątkowo to Oranżeria odwiedziła przedszkolaki. Dodatkową niespodzianką była wizyta Olchy Sikorskiej – wiceprezesa zarządu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Dzieci poznawały bohaterów książeczek, do których ilustracje wykonała Elżbieta Wasiuczyńska. Do zabaw językowych wykorzystano „Wierszyki łamiące języki” oraz „Kot Ty jesteś?” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Chętni mogli także podjąć się nie lada wyzwania recytując wiersz pt. „Bąk”. Każdy otrzymał pamiątkową naklejkę z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Po południu, już w budynku Oranżerii, całą wystawę mogli podziwiać podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim.
Serdecznie zapraszamy na wystawę i na spotkanie z autorką prac, które odbędzie się 24 września. Wystawa stwarza niepowtarzalną okazję spotkania z twórczością tej niezwykłej ilustratorki w ramach zajęć edukacyjnych „Zgadnij kotku, co jest w środku”, na które zapraszamy serdecznie do Oranżerii Kultury.
25 września odbędą się także specjalne warsztaty z Elżbietą Wasiuczyńską, na które zapraszamy młodszych uczniów szkół podstawowych!
Informacje i zapisy w Oranżerii Kultury: oranżeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej już w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)