Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Podziel się:

Podziel się:

LATO W ORANŻERII

Oranżeria Kultury wita serdecznie wszystkich gości na czwartkowych wieczorach lata 2017. Kapryśna aura oraz ulewne deszcze nie przeszkadzają miłośnikom wydarzeń kulturalnych uczestniczyć w spotkaniach organizowanych w dawnym pawilonie letnim biskupów warmińskich.

Ciekawie spędzony czas wolny zapewniają zaproszeni goście pełni interesujących pasji i twórczej weny. Zatem wysłuchano recitalu Basi Drążkowskiej, która przyjechała rowerem, by zagrać na fortepianie. Zatrzymano się także na „Stacji Ostpreussen” z autorem książki Adamem Zalewskim i jego przyjaciółmi z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Allenstein". Powitano sportretowany zwierzyniec Very Kobylińskiej powstały z inspiracji bajkami Ignacego Krasickiego. Zapatrzono się na pejzaże pięknem malowane Katarzyny i Mariusza Kałdowskich. Prace są prezentowane do końca sierpnia br.
Ale to nie wszystko w letniej Oranżerii, bo we wtorki i piątki o godz. 12:00 odbywają się zajęcia literacko – kreatywne, a w środy i soboty, też o godz. 12:00 wycieczki z przewodnikiem. Na obie formy można przyjść indywidualnie lub w grupach zorganizowanych. Z czego skorzystali
m. in. uczestnicy grup wakacyjnych LDK-u i Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.
Oranżeria Kultury w lipcu gościła ponad 2 000 tys. użytkowników – odwiedzili ją również turyści zachwyceni renowacją zabytku.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Lato w Oranżerii
Oceń artykuł:

(0)