Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Podziel się:

Podziel się:

Feeria barw w Oranżerii

3. sierpnia br. odbył się wernisaż prac malarzy Katarzyny i Mariusza Kałdowskich zatytułowany „Pejzaże pięknem malowane”.

Niezwykłe spojrzenie na przyrodę warmińską, kwiaty i ogrody brytyjskie – cudownie przeniesione na płótno. Pragnienie patrzącego, by wejść w feerię barw prezentowanych obrazów i mnóstwo rodzących się dobrych uczuć – to trzeba zobaczyć i przeżyć!
Dyrektor Anna Puszcz „przepytała” artystów w życzliwej rozmowie i… . Pani Katarzyna z zawodu jest prawnikiem i wiele lat przepracowała w policji brytyjskiej, obecnie powróciła do pasji malowania. Pan Mariusz bywa mentorem sztuki malarskiej i chętnie dzieli się wiedzą z zakresu uprawianych technik, ale podkreśla znaczenie emocji w procesie twórczym – ma w swoim dorobku wiele portretów i pejzaży. Wyniesioną z domu miłość do muzyki odzwierciedla w obrazach. Cztery pory roku Antonio Vivaldiego utożsamił z etapami życia człowieka.
Był to ciekawy dialog z ludźmi pełnymi pasji zamieszkującymi Warmię od 2014 r.
Wernisaż uświetnił występ muzyczny artystów festiwalu Varmia Musica Sacrum – Dóry Ombódi i Marka Niewiedziała. Wystawa prezentowana jest w Oranżerii Kultury do końca sierpnia.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Feeria barw w Oranżerii
Oceń artykuł:

(0)