Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Podziel się:

Podziel się:

Recital lutniowy Klaudyny Żołnierek

Oranżeria Kultury serdecznie zaprasza na RECITAL LUTNIOWY w wykonaniu KLAUDYNY ŻOŁNIEREK - 17 sierpnia 2017 o godzinie 19.00.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można trzy instrumenty - lutnię barokową, gitarę barokową i teorbę. Wszystkie należą do tej samej grupy instrumentów i cieszyły się ogromną popularnością w czasach baroku. Każdy z nich ma jednak własną historię, odrębny repertuar i inną charakterystykę brzmienia.
O tajnikach gry na lutni, a także o tym, co wyróżnia tę grupę na tle innych instrumentów, opowie nam artystka podczas zapowiedzi do koncertu.
W programie kompozycje E. Gaultiera, S. L. Weissa, R. de Visée, J. H. Kapsbergera i G. Sanza.

Klaudyna Żołnierek rozpoczęła edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie. W 2010 roku ukończyła studia I stopnia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie gitary K. Pełecha. W tym okresie zaczęła interesować się muzyką lutniową i dawnymi instrumentami. Na tej samej uczelni rozpoczęła naukę gry na lutni pod kierunkiem A. Biruli i A. Kowalskiej. W 2015 roku ukończyła studia magisterskie. W 2016 roku zdobyła II miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej Maurizio Pratola w L'Aquili. W 2017 roku otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wciąż doskonali swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich, a także poprzez współpracę z wybitnymi specjalistami w zakresie wykonawstwa muzyki dawnej.
Prowadzi bogatą działalność koncertową - jako solistka, w duecie AbsoLutes z Marią Wilgos oraz w większych zespołach kameralnych i orkiestrach. Jej repertuar obejmuje muzykę od renesansu do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem kompozycji na lutnię barokową i teorbę.


Serdecznie zapraszamy. Bezpłatne zaproszenia i informacje: oranzeria@lidzbarkw.pl, tel. 517 262 146
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Recital lutniowy Klaudyny Żołnierek
Oceń artykuł:

(0)