Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Podziel się:

Podziel się:

Green Pianist - Basia Drążkowska w Oranżerii Kultury

Green Pianist to projekt Barbary Drążkowskiej, w którym spotykają się pasje artystki - muzyka i rower. I nie jest to pierwsza taka muzyczna podroż tej pianistki. W sierpniu 2016 odbyła trasę rowerowo-koncertową ze Świnoujścia do Kopenhagi, przemierzając ponad 600 km. Tym razem podróżuje trasą Green Velo i zamierza pokonać ponad 1200 km, a pierwszy koncert rozpoczynający muzyczną część projektu zagrała w lidzbarskiej Oranżerii Kultury.

Barbara Drążkowska specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej i mimo młodego wieku, osiągnęła już mocną pozycję w europejskim środowisku muzycznym. Współpracuje z Pawłem Mykietynem, Szymonem Brzóską, Bartoszem Smorągiewiczem, Rafałem Zapałą, Wimem Henderickxem, Jorritem Tammingą, José M. Sánchezem-Verdú, Cesarem Camarero, Manuelem Añonem oraz występuje w najpoważniejszych salach koncertowych Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji i Australii.
Na koncercie w lidzbarskiej Oranżerii usłyszeliśmy kompozycje Szymona Brzóski stworzone do spektakli tańca współczesnego, prezentowanych na deskach największych scen muzycznych świata. Przeplatające się silne dźwięki, motoryczność, powtarzalność motywów i piękne frazy dodały do wrażeń tego muzycznego spotkania elementy medytacji i skłoniły z pewnością wielu słuchaczy do wewnętrznej refleksji. Na koncercie wysłuchaliśmy ponad 20 utworów, które złożyły się na spójną całość. Pełna emocji publiczność nagrodziła artystkę owacją na stojąco.
Kolejny koncert Basia zagra w Suwałkach, ostatni zaplanowany jest na początek września w Lublinie. Życzymy szerokiej drogi!
Tekst i fot. I.T
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Green Pianist - Basia Drążkowska w Oranżerii Kultury
Oceń artykuł:

(0)