środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

PIERWSZA WYSTAWA „FOTOGRAFICZNEJ MAPY WARMII” W ORANŻERII KULTURY W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

W sobotę, 22 kwietnia 2017 roku, Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprosiła na wernisaż „Fotograficzna Mapa Warmii”. Widzowie mogli podziwiać prace 16 fotografów i przedstawione na nich najpiękniejsze zakątki naszego regionu.

Fotograficzna Mapa Warmii to wirtualny przewodnik, zupełnie niekomercyjny, działający od początku 2015 roku. Pomysłpowstał w oparciu o mapę satelitarną i fotografie wykonywane zarówno przez profesjonalnych fotografów, jak i amatorów. Na mapę naniesiono warstwami znaczniki tematyczne (obecnie prawie 700)jak, np. architektura, pola, lasy, brzegi jezior i rzek, pola, otwarta przestrzeń, tereny zurbanizowane, opuszczone itd. Po kliknięciu na ikonkę, na ekranie pojawia się zdjęcie z krótkim opisem danego miejsca. Strona to także blog z informacjami o lokalnych wydarzeniach fotograficznych, z cennymi poradami i wskazówkami.
Taki wirtualny przewodnik może stać się doskonałą pomocą do planowania weekendowych wycieczek z rodziną i przyjaciółmi, do poznawania regionu i okolic swojego miejsca zamieszkania. To także zachęta to obcowania z naturą i swego rodzaju wyzwanie, by uchwycić w migawce aparatu najciekawsze miejsca i momenty.
Na wystawie organizowanej przez Oranżerię Kultury oraz Stowarzyszenie ARTWAMA obejrzeliśmy prace szesnastu fotografów: Danuty Brzostowskiej, Jolanty Kolinko, Jolanty Michno, Ewy Rubczewskiej, Julii Trochim, Adama Czuryłło, Pawła Jaszczuka, Piotra Karkoszki, Marcina Kierula, Radosława Niemczynowicza, Krzysztofa Rakowskiego, Jerzego Safijańskiego, Tomasza Sudujko, Jacka Sztorca, Piotra Targońskiego, Piotra Wyrzykowskiego. Publiczność miała także okazję wysłuchać, jak rozpoczęła się ich przygoda z Fotograficzną Mapą Warmii.
Uczestnicy wernisażu mogli zabrać do domu komplet 17 unikatowych kart pocztowych, na których znajdują się fotografie przedstawiające najpiękniejsze zakątki Warmii.

Mapę znajdziecie pod adresem: http://mapawarmii.pl/, a wystawę można oglądać w Oranżerii do końca maja.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury
Oceń artykuł:

(0)