Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

SŁOWEM MALOWANE – IGNACY KRASICKI 2016 – ogólnopolski konkurs plastyczny

427 prac z 34 placówek - 51 osób nagrodzonych i wyróżnionych w 6 kategoriach – 23 bajki zilustrowane - „Ptaszki w klatce” najpopularniejsze

W sobotę 26 listopada w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim uroczyście zakończono 2. edycję Konkursu Plastycznego „Słowem Malowane” . Tegoroczny konkurs realizowano pod hasłem „Ignacy Krasicki” i zadaniem uczestników było przedstawienie plastycznej interpretacji jednego z utworów Księcia Poetów Polskich, Ignacego Krasickiego.

Na konkurs wpłynęło 427 prac z 34 placówek w kraju, m. in. z Jasła, Zielonej
Góry, Szczecina, Zamościa i Łomży, a także Dubiecka - miejsca narodzin Ignacego Krasickiego. Najliczniejszą grupę stanowiły szkoły i placówki z powiatu lidzbarskiego. Komisja w składzie: Magdalena Martusewicz, Małgorzata Jackiewicz-Garniec, Adam Brodowski i Anna Puszcz wyłoniła 51 prac w 6 kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III i VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, szkoły i placówki specjalne oraz licea plastyczne. Nie było to zadanie łatwe, chociaż dające mnóstwo radości i uznania dla wszystkich uczestników konkursu.
Ogólny poziom konkursu uznano za wysoki, doceniono pomysłową interpretację utworów Ignacego Krasickiego i różnorodność użytych technik plastycznych oraz kreatywne wykonanie prac. Za inwencję twórczą wyróżnić można przedszkola, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz licea plastyczne. Szkoły i placówki specjalne zwracają uwagę techniką i dokładnością wykonania.
Konkurs był dofinansowany ze Środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”.

A który utwór „wygrał plebiscyt popularności” w twórczości biskupa warmińskiego? Otóż „Ptaszki w klatce”, które z należytym szacunkiem odczytał członek jury - Adam Brodowski, wnioski pokonkursowe przedstawiła Małgorzata Jackiewicz-Garniec, a całość poprowadziła dyrektor Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej Anna Puszcz.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Oranżeria Kultury oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Słowem malowane – ogólnopolski konkurs plastyczny
Oceń artykuł:

(0)