Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

O WARMIO MOJA MIŁA - spotkanie z Edwardem Cyfusem.

Zapraszamy 17.10.2019, w czwartek, o godz. 18:00 do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury na spotkanie z Edwardem Cyfusem zatytułowane O WARMIO MOJA MIŁA.

EDWARD CYFUS - gawędziarz, pisarz, regionalista, popularyzator gwary warmińskiej. Pomysłodawca ustawienia szlabanu na...

NOC W ORANŻERII

W Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej – Oranżerii Kultury w pierwszą sobotę października, ze schyłkiem dnia, rozpoczęliśmy świętowanie ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK. Napisaliśmy 4. Lidzbarskie Dyktando, wysłuchaliśmy koncertu „Lidzbarski Nokturn – Pieśń Nocy” w wykonaniu pianisty Edwarda Wolanina oraz na nowo odkryliśmy niebo nad naszym miastem za sprawą astronoma Jacka Drążkowskiego.

LIDZBARSKIE NOKTURNY - co widać na lidzbarskim niebie?

Podczas NOCY BIBLIOTEK - 5 października - w sobotę, o godz. 21:30 zapraszamy na spotkanie z Jackiem Drążkowskim, który opowie nam o tym „CO WIDAĆ NA LIDZBARSKIM NIEBIE?”

Nokturn to nie tylko utwór muzyczny, ale również obraz przedstawiający scenę nocną, najczęściej w malarstwie. Podczas naszej...

LIDZBARSKI NOKTURN - recital fortepianowy Edwarda Wolanina

Zapraszamy 05.10.2019, w sobotę, do Oranżerii Kultury na KONCERT „Lidzbarski Nokturn – Pieśń Nocy” w wykonaniu prof. Edwarda Wolanina. Artysta zagra tylko nokturny skomponowane przez mistrza Fryderyka Chopina.

Edward Wolanin – wirtuoz fortepianu, juror licznych międzynarodowych konkursów, wykładowca...

Dwie niezwykłe Ilustratorki w Oranżerii Kultury

W czwartek – 10.10.2019 roku, o godz. 18:00 zapraszamy do Oranżerii Kultury na wystawę znanych i cenionych polskich ilustratorek – Elżbiety Wasiuczyńskiej i Agnieszki Żelewskiej. Dla nich narzędzia plastyczne to nie tylko pędzel i ołówek. Przekonacie się, jakie inspirujące ilustracje do książek można stworzyć ze szmatek, włóczki, koronek, guziczków, sznureczków... Łącznie zilustrowały już kilkadziesiąt książek. Oprócz tworzenia przepięknych ilustracji, szyją unikatowe zabawki, prowadzą kreatywne warsztaty, prezentują wystawy w Polsce i zagranicą.

4. Lidzbarskie Dyktando w Oranżerii

Po raz czwarty Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury 05.10.2019, w sobotę, o godz. 18:00 zaprasza do udziału w Lidzbarskim Dyktandzie!

Dyktando skierowane jest do Uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych, Młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz Dorosłych. W kategorii „dorośli” oddzielnie...

SŁOWEM MALOWANE W ORANŻERII

Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury zaprasza dzieci, młodzież, podopiecznych szkół i placówek specjalnych oraz uczniów liceów plastycznych do udziału w 5. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego SŁOWEM MALOWANE. W roku 2019 konkurs poświęcony jest poezji Juliana Tuwima w 125 rocznicę jego urodzin.

Wystawa „KORCZAK I JEGO DZIEŁO” w Oranżerii Kultury

Otworzyliśmy wystawę zatytułowaną „Korczak i jego dzieło” – przez 3 dni odwiedziły nas dzieci, młodzież i dorośli z lidzbarskich przedszkoli i szkół oraz placówek specjalnych. Gościliśmy również przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Łącznie cieszyliśmy się wystawą z blisko 500 osobami. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom naszych spotkań inauguracyjnych.

STARY DOKTOR W ORANŻERII KULTURY

Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury w dniach 4.09.-6.09.2019 zaprasza na otwarcie WYSTAWY ILUSTRACJI KORCZAK I JEGO DZIEŁO. Tematem wystawy jest twórczość i postać Janusza Korczaka - „Starego Doktora”, prekursora praw dzieci, autora książek o wychowaniu i twórcy literatury dla najmłodszych. Wystawa prezentuje ilustracje do dzieł wybitnego pedagoga, m.in. „Król Maciuś Pierwszy”, „Jak kochać dziecko”, „Kiedy znów będę mały”, „Pamiętnik”. Ilustratorami są wybitni graficy polscy, m.in. Janusz Stanny, Wanda Orlińska, Józef Wilkoń.

DZIEWIĘĆ CUDOWNYCH DNI W ORANŻERII KULTURY

Po raz pierwszy w Lidzbarku Warmińskim, w Oranżerii Kultury, w dn. 10-18. sierpnia 2019 r. odbył się Festiwal Muzyczny „Warmia Piano & Art Days” oraz Mistrzowskie Warsztaty Pianistyczne „Warmia Piano Workshop”. Wydarzenie miało charakter międzynarodowy, wzięli w nim udział muzycy amerykańscy, koreańscy i polscy. Opiekę nad organizacją całego artystycznego przedsięwzięcia sprawowała Fundacja Rzeka EN. Festiwal objął Honorowym Patronatem Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego - Jacek Wiśniowski i Starosta Powiatu Lidzbarskiego - Jan Harhaj.