Niedziela, 18 marca 2018. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

Przebudzenie wiosny na Warmii

Serdecznie zapraszamy do Oranżerii Kultury - 17 marca o godzinie 17:00 - na wystawę fotografii Marka Kojro pt. "Przebudzenie wiosny na Warmii" Wystawą rozpoczniemy cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych skupionych wokół rocznego cyklu życia przyrody, a zarazem cykliczności życia człowieka. Marek Kojro swoimi fotografiami przypomina, że mieszkamy w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi! Z bogatego zbioru zdjęć, niesamowitych krajobrazów warmińskich, wybraliśmy dla Was te, które są zapowiedzią zbliżającej się wiosny. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z artystą i jego pracami! Bezpłatne zaproszenia i informacje: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146

Międzynarodowe Dni Teatru w Oranżerii

Zapraszamy dzieci i młodzież na wspólne świętowanie MIĘDZYNARODOWYCH DNI TEATRU 2018 w Oranżerii Kultury!

PRZEDSZKOLA i KLASY I-III 04.04.2018 - w środę - o 9:30 lub 11:30 . Zapoznamy się z savoire-vivre zachowania się w teatrze oraz obejrzymy teatrzyk "Tydzień z życia Pchły szachrajki"...

CAŁY KOSMOS W ORANŻERII

W sobotę 10.03.2018 roku w Oranżerii Kultury odbył się recital piosenki autorskiej zatytułowany CAŁY KOSMOS w wykonaniu Pawła Oleszczuka vel Apolinary POlek. Muzyk koncertuje na różnych scenach od 1999 roku - gra na gitarze akustycznej, harmonijkach ustnych i czasem na banjo. Wyznaje zasadę, by grać „swoje utwory solo lub z zespołem, akustycznie, dążąc do osiągnięcia pełni naturalnego brzmienia instrumentów i głosów. Żeby płynęło prosto z serc, człowieczych i drewnianych”.

EDUKACJA I KULTURA W ORANŻERII

07.03.2018 r. o godz. 14:00 do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury zaproszono dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczo wychowawczych, domów kultury i przedstawicieli samorządów powiatu lidzbarskiego. Gośćmi specjalnymi byli pani Agata Gęśla z Kuratorium Oświaty w Olsztynie, członek Zarządu firmy PBMedia Spółka z o.o. pan Mateusz Horba, autorki prac – uczennice Sylwia Gnat i Ola Sosnowska z rodzicami oraz miłośnicy wydarzeń kulturalnych w Oranżerii.

Spotkanie z Mariolą Karpowicz

Oranżeria Kultury zaprasza - 19 marca o godzinie 18:00 - na kolejne spotkanie Klubu NASZA MAŁA OJCZYZNA. Tym razem będziemy mieli przyjemność gościć Mariolę Karpowicz, która opowie nam o swojej pasji fotograficznej oraz o fascynacji architekturą sakralną Warmii.

Chopin w Oranżerii

Koncertem chopinowskim – 1 marca 2018 roku – Oranżeria Kultury rozpoczęła cykl różnorodnych wydarzeń edukacyjno-kulturalnych nawiązujących do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzona publiczność wysłuchała utwory jednego z najbardziej znanych kompozytorów polskich – Fryderyka Chopina.

Apolinary POlek w Oranżerii Kultury

Serdecznie zapraszamy - 10 marca o godzinie 18:00 - na recital piosenki autorskiej CAŁY KOSMOS!

Wystąpi dla Was Apolinary POlek (Paweł Oleszczuk), który oprócz piosenek autorskich wykona m.in.: - utwory do wierszy Zbigniewa Herberta, Edwarda Stachury, - piosenki Leonarda Cohena i Boba Dylana w...

Wydawnictwo pokonkursowe "Słowem Malowane"

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza - 7 marca o godzinie 14:00 - na prezentację kolejnego wydawnictwa związanego z ogólnopolskim konkursem "Słowem Malowane"!

Z wielką dumą zaprezentujemy pokonkursową publikację zawierającą prace laureatów konkursu oraz teksty wierszy Wandy Chotomskiej,...

500 książek i 500 gości na Nabytkach 2017

Na początku roku Miejska Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła na spotkania prezentujące nabytki pozyskane w roku minionym. To stała propozycja placówki mająca na celu zarówno pokazanie nowych książek, jak i promocję czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Muzyka islandzka w Oranżerii Kultury

18 lutego w Oranżerii Kultury rozbrzmiewały dźwięki z „Krainy Ognia i Lodu”. Lidzbarska publiczność była uczestnikiem niezwykłego koncertu – Agnieszka Panasiuk- pianistka i jej goście zaprezentowali, po raz pierwszy lidzbarskiej publiczności oraz licznym słuchaczom spoza Lidzbarka, muzykę islandzką.