Piątek, 15 grudnia 2017. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

Ludzie kartki piszą - zimowe spotkanie 2017

Fotorelacja z warsztatów "Ludzie Kartki Piszą", na które Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza chętnych dwa razy do roku. Podczas tegorocznej zimowej edycji uczestnicy poznali efektowną technikę pergamano.

Twórczość Edwarda Stachury w Oranżerii Kultury

30 listopada w Oranżerii Kultury odbyło się spotkanie w Salonie Literackim, mającym na celu promocję czytelnictwa i integrację miłośników literatury. Tym razem motywem przewodnim była twórczość poety i prozaika Edwarda Stachury, którego 80 rocznica urodzin minęła 18 sierpnia tego roku.

Gwiazdki na Gwiazdkę w Oranżerii

Serdecznie zapraszamy do Oranżerii Kultury - 14 grudnia, o godz. 18.00 - na koncert w wykonaniu uczniów PSM I i II st. w Olsztynie. Usłyszymy utwory na fortepian, gitarę, wiolonczelę i flet. Po raz pierwszy w Oranżerii Kultury zabrzmi PUZON. Bezpłatne zaproszenia i informacje: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel.517 262 146

Cello-Cello-Wiolonczelo czyli wieczór z wiolonczelami w Oranżerii Kultury

2 grudnia w Oranżerii królowały wiolonczele. A to za sprawą zespołu Cellofuny, który przywiózł ze sobą aż 22 te instrumenty i zagrał na nich koncert! Lidzbarska publiczność po raz pierwszy mogła być światkiem tak niezwykłego muzycznego wydarzenia.

Ludzie Kartki Piszą -zimowe spotkanie

Serdecznie zapraszamy - 8 grudnia w piątek - do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim na kolejną edycję warsztatów LUDZIE KARTKI PISZĄ.

Jak każdego roku staramy się pielęgnować sztukę samodzielnego wykonywania światecznych kartek pocztowych i wysyłania ich najbliższym. To doskonała...

FINAŁ SŁOWEM MALOWANE

25. listopada br. w Oranżerii Kultury odbył się FINAŁ 3 – edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego SŁOWEM MALOWANE' 2017. W tym roku organizatorzy zaprosili do tworzenia ilustracji do utworów pisarki i poetki Wandy Chotomskiej.

Konkurs ogłoszono w sześciu kategoriach odbiorców: przedszkola,...

Koncert zespołu Cellofuny

Oranżeria Kultury serdecznie zaprasza, 2 grudnia o godzinie 17.00 na niezwykły występ zespołu Cellofuny. Po raz pierwszy w Oranżerii zagra 15 wiolonczel! Opiekunem zespołu jest Paweł Panasiuk, a w programie koncertu usłyszymy głównie muzykę filmową.

AGNIESZKA OSIECKA CIĄGLE ŻYWA W SŁOWIE I PIOSENCE

18 listopada w Oranżerii Kultury zabrzmiały strofy autorstwa niezapomnianej poetki polskiej piosenki, Agnieszki Osieckiej. Wysłuchaliśmy recitalu, w którym obok znanych przebojów przypomniano również te mniej popularne.

W tym roku minęła 20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej - mistrzyni...

"Ach Panie, Panowie..." - muzyczne spotkanie z Agnieszką Osiecką

Fotorelacja z muzycznego spotkania z twórczością Agnieszki Osieckiej, które odbyło się 18 listopada 2017 roku w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim

Spotkanie autorskie z Wojciechem Motylewskim

16 listopada Oranżeria Kultury zaprosiła na kolejne spotkanie z powieścią historyczną. Tym razem za sprawą Wojciecha Motylewskiego – lidzbarczanina i historyka, przenieśliśmy się z epokę napoleońską. Autor przedstawił swoją trzecią powieść pt. „W służbie Bonapartego”, będącą ostatnią częścią trylogii opowiadającej losy warmińskiej rodziny Gierszów