Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

MUZYCZNY MIKOŁAJ W ORANŻERII

Koncert Mikołajkowy w Oranżerii Kultury zagrali artyści zespołu muzycznego „Herbert Piano Trio”. Usłyszeliśmy kompozycje Beethovena, Panufnika i Ravela w wykonaniu: Bartłomiej Wezner – fortepian, Joanna Kreft – skrzypce, Magdalena Bojanowicz-Koziak – wiolonczela.

"Koncert Prawykonań Światowych" w wykonaniu duetu SUPER ART DUO UWM

Zapraszamy na niecodzienny "Koncert Prawykonań Światowych" w wykonaniu duetu SUPER ART DUO UWM do Oranżerii Kultury – 17. grudnia – wtorek - godz. 18:00. Będziemy mogli być pierwszymi słuchaczami utworów kompozytorów współczesnych w wykonaniu doskonałych muzyków!

KREATYWNY GRUDZIEŃ W ORANŻERII KULTURY

Koniec tygodnia w Oranżerii Kultury zapowiada się kreatywnie! Zapraszamy i proponujemy koncert, warsztaty, otwarcie wystawy!

13.12.2019, w piątek, o godz. 19:00 do Oranżerii Kultury na KONCERT MONIUSZKOWSKI. Będzie to koncert pieśni Stanisława Moniuszki w roku 200-lecia urodzin kompozytora. Wystąpią...

Ostatni taki pejzaż - wystawa fotografii Pawła Oleszczuka

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Ostatni taki pejzaż” do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim – w niedzielę – 15 grudnia, o godz. 17:00.

Paweł Oleszczuk zaprezentuje 20 zdjęć wybranych spośród tych, które powstały w latach 2009 - 2019 lat na Warmii, krainie, w której zakochał się od pierwszego...

MUZYCZNE SAPERE AUDE W ORANŻERII

„Koncert Młodych Talentów” w Oranżerii Kultury zachwycił publiczność! Wystąpili adepci sztuki muzycznej kształcący się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim. Uczniowie zaprezentowali różnorodny repertuar uznanych kompozytorów polskich i obcych. Akompaniował im dzielnie nauczyciel pianista pan Lech Kozakiewicz.

Niema kraina pełna hałaśliwych ludzi

W Oranżerii Kultury, w klubie „Naszej Małej Ojczyzny” gościliśmy Waldemara Mierzwę - historyka, wydawcę i autora książek o tematyce regionalnej, właściciela Oficyny Wydawniczej „Retman”.

Opowiadał o Mazurach. Waldemar Mierzwa nakreślając obecny problem zacytował Erwina Kruka – współczesne...

TEN ZEGAR STARY...

Zapraszamy do Oranżerii Kultury - 13. grudnia – w piątek, o godz. 19:00 na koncert pieśni Stanisława Moniuszki w roku 200-lecia urodzin. Wystąpią: ks. Zbigniew Stępniak – bas i Natalia Klykova – fortepian.

Przy tworzeniu pieśni, które pisał Moniuszko przez całe życie, przyświecała mu określona...

Koncert Mikołajkowy w Oranżerii Kultury

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza 6. grudnia – w piątek, o godz. 19:00 na koncert mikołajkowy – zespołu HERBERT PIANO TRIO.

Trio obecnie tworzą Bartłomiej Wezner - fortepian, Joanna Kreft - skrzypce i Magdalena Bojanowicz - Koziak - wiolonczela. Powstałe jesienią 2013 roku Herbert...

SŁOWEM MALOWANE

Finał 5. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego SŁOWEM MALOWANE – Julian Tuwim' 2019 odbył się w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej – Oranżerii Kultury 23. listopada. Pokonkursową wystawę prac Laureatów otwarto w siedzibie placówki – zabytkowym pawilonie letnim biskupów warmińskich.

Przybyli ułani pod okienko… koncert w Oranżerii Kultury

W sobotę na koncert „Hej, Hej Ułani” w Oranżerii Kultury przybyła rekordowa liczba gości. Czy dlatego, że kochają polskie pieśni? Z pewnością są też wielbicielami naszych dwóch lidzbarskich zespołów pod kierunkiem Pawła Rolikowskiego: żeńskiego Chóru Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” oraz Męskiego Chóru Rolika.