Czwartek, 18 lipca 2019. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

Jak wakacje to tylko z Nimi! Recital Chóru Męskiego Rolika w Oranżerii Kultury

W kolejny Wieczór Czwartkowy, 11 lipca, w Oranżerii Kultury odbył się recital Chóru Męskiego Rolika. Na scenie wystąpił amatorski zespół wokalny dobrze znany lidzbarskiej publiczności.

Tego wieczoru dali recital przy wypełnionej do ostatniego miejsca Sali, a wśród gości byli nie tylko mieszkańcy...

ŚWIAT URODZIŁ SIĘ W LIDZBARKU WARMIŃSKIM – wystawa Alfonsa Kułakowskiego

„Świat urodził się w Lidzbarku Warmińskim. Niech świeci ludziom zawsze...” Napisał Alfons Kułakowski w księdze pamiątkowej. Niezapomniany, czwartkowy wieczór – 4 lipca, Alfons Kułakowski zaprosił nas w podróż do Swojego Świata. A jest on pełen kolorów, optymizmu i pasji.

NASZA MAŁA OJCZYZNA - spotkanie ze Zbigniewem Grochowskim

Zapraszamy do Oranżerii Kultury – 25 lipca o godz. 19:00, na spotkanie ze Zbigniewem Grochowskim w klubie NASZA MAŁA OJCZYZNA.

W czwartkowy wieczór odbędzie się promocja nowej książki Grochowskiego o Lidzbarskiej Farze. "Kolegiata Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim" to kolejna...

POKRZYWA NIE PARZY - POKRZYWĘ SIĘ WARZY! – warsztaty zielarskie

Lato to idealna pora na zbieranie ziół. Zapraszamy do Oranżerii Kultury na warsztaty zielarskie – 18 lipca, o godz.19:00.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Lidzbarski Zielnik Artystyczny" dofinansowanego z WOŚiGW w Olsztynie. Tym razem będziemy gościć przedstawicielki wioski tematycznej...

Wakacje Koloru Blond – recital Chóru Męskiego Rolika

Latem, w każdy czwartek o godz. 19:00, zapraszamy na WIECZORY CZWARTKOWE. Tym razem będzie muzycznie.

Zapraszamy do Oranżerii Kultury, 11 lipca o godz. 19:00, na recital Chóru Męskiego Rolika.Zespół tworzą dorośli mężczyźni z Lidzbarka Warmińskiego, których łączy wspólna pasja – śpiew. Tym razem wystąpią...

WYOBRAŹNIA LIDZBARSKICH ARTYSTÓW NIE ZNA GRANIC!

W jaki sposób można zobrazować przyrodę? Wyobraźnia lidzbarskich artystów nie zna granic! Tak jak zapowiadaliśmy, 27 czerwca w Oranżerii królowały zioła i inne rośliny.

Uzdolnieni i niezwykle pracowici autorzy – podopieczni PŚDS w Lidzbarku Warmińskim – stworzyli kilkadziesiąt prac w ciągu...

ŚWIAT - wystawa malarstwa Alfonsa Kułakowskiego w Oranżerii Kultury

Jego dusza w jednej chwili została zaprzedana malarstwu, a stało się to gdy zobaczył w zeszycie rysunek domku, jak się później dowiedział – autorstwa swojej matki. Alfons Kułakowski ma 92 lata i wciąż nie opuszcza go optymizm. Twierdzi że „trzeba być optymistą i odczuwać radość. Inaczej nie można, pan Bóg podarował życie i trzeba się cieszyć.”

KONCERTOWE POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO

Zabytkowe mury Oranżerii Kultury w upalne dni czerwcowe dawały ochłodę oraz rozbrzmiewały piękną muzyką kompozytorów polskich i obcych. Odbyły się dwa koncerty kameralne, można więc powiedzieć, że rok szkolny w lidzbarskiej oranżerii zakończono muzycznie.

I znów zapachnie ziołami w Oranżerii Kultury.

Zapraszamy na wystawę LIDZBARSKI ZIELNIK ARTYSTYCZNY – Odsłona 2. Zapachnie - w sposób metaforyczny, ale z pewnością uderzy nas feeria barw!

To już druga wystawa o tematyce zielarskiej realizowana w ramach projektu Lidzbarski Zielnik Artystyczny dofinansowanego z WOŚiGW w Olsztynie. Tym razem swoje...

Z Szymonem „W pustyni i w puszczy”

Od początku czerwca w Oranżerii można podziwiać ryciny Szymona Kobylińskiego do powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.

Przez dwa dni gościliśmy wnuczkę Szymona – Verę Kobylińską, która opowiadała o Dziadku i czasach, w których przyszło mu żyć i tworzyć. Okazało się, że Szymon...