Czwartek, 19 października 2017. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

O cymbałach wileńskich w Oranżerii

Najnowsza wystawa prezentowana w Oranżerii Kultury nosi tytuł „Walc niebieski”. Została przygotowana przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie z okazji 100 lecia urodzin cymbalisty Józefa Krupskiego. W sobotę w Oranżerii Kultury odbyło się jej otwarcie połączone z koncertem Piotra Krupskiego – wnuka znanego cymbalisty.

Wystawa Anastazji Fietisowej i mini recital Krystyny Świąteckiej

Serdecznie zapraszamy do Oranżerii Kultury - 23 października 2017 o godz. 18.00 - na wernisaż Anastazji Fietisowej pt. "Warmińskie spotkania" połączony z mini recitalem Krystyny Świąteckiej.

Anastazja Fietisowa urodziła się w Brześciu na Białorusi w rodzinie Iwana Fietisowa (malarza portrecisty)....

Walc Niebieski - czyli o cymbałach na Warmii i Mazurach

Serdecznie zapraszamy do Oranżerii Kultury - 14.10.2017 o godz. 17.00 - na wystawę "WALC NIEBIESKI" powstałą na 100-lecie urodzin cymbalisty Józefa Krupskiego. Wystawie towarzyszyć będzie koncert cymbalisty Piotra Krupskiego.

Wystawa przyjedzie do nas z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, gdzie...

Klub podróżnika - Beata Kuprewicz w Oranżerii Kultury

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza -19.10.2017 o godz. 18:00 - do Klubu Podróżnika na spotkanie z Beatą Kuprewicz. Mieszkanka Bartoszyc, która zdobyła szczyt Aconcagua w Andach i Elbrus na Kaukazie.

Na co dzień jest ona terapeutką integracji sensorycznej dzieci i zajmuje się...

„Śnieg, ogień i krew 1807” - spotkanie autorskie

We wrześniu na rynku wydawniczym ukazała się powieść historyczna autorstwa Sławomira Skowronka – historyka, rekonstruktora, nauczyciela, wytrawnego znawcy epoki napoleońskiej. 28 września Oranżeria Kultury zaprosiła czytelników na pierwsze spotkanie z książką „Śnieg, ogień i krew 1807” i opowieść autora o tym, jak powstawała.

Spotkanie z Elżbietą Wasiuczyńską w Oranżerii Kultury

24 i 25 września gościliśmy w Oranżerii Kultury Elżbietę Wasiuczyńską – jedną z najwspanialszych współczesnych polskich ilustratorek. Niezwykłe niedzielne spotkanie miało charakter autorskiego oprowadzania po prezentowanej wystawie z cyklu „Mistrzowie ilustracji”.

Pro Musica Antiqua ponownie w Oranżerii

Muzyczny szlak olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua trwa nieprzerwanie od 25 lat. W tym roku zespół obchodzi jubileusz, a my z przyjemnością gościliśmy muzyków już po raz trzeci w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Pro Musica Antiqua dysponuje bogatym repertuarem prezentującym...

"Śnieg, ogień i krew" - spotkanie autorskie ze Sławomirem Skowronkiem

Serdecznie zapraszamy 28 września o godzinie 18.30 na spotkanie autorskie ze Sławomirem Skowronkiem i jego pierwszą powieścią historyczną - "Śnieg, ogień i krew" Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery tej książki, a pierwsze spotkanie z autorem odbędzie się w Oranżerii Kultury!

Warsztaty plastyczne z Elżbietą Wasiuczyńską

Serdecznie zapraszamy 25 września do Oranżerii Kultury na wyjątkowe spotkanie i warsztaty plastyczne z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską!

Warsztaty odbędą się w dwóch grupach - o godz. 9.30 oraz o 12.00 - dedykowane są uczniom szkół podstawowych. Wszystkich zainteresowanych prosimy...

Spotkanie autorskie z Elżbietą Wasiuczyńską

Serdecznie zapraszamy 24 września w niedzielę, o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie z Elżbietą Wasiuczyńską.

Tego dnia będziecie mogli spotkać ją osobiście, zadać jej pytania i dowiedzieć się więcej o jej warsztacie ilustratorki i malarki! Pani Elżbieta oprowadzi Was także po autorskiej...