Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

NABYTKI 2018 i SALON LITERACKI w Oranżerii Kultury

Tradycyjnie na początku Nowego Roku zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury, aby zaprezentować nasze nowe książki.

Rok 2018 przyniósł nam blisko pół tysiąca nowych pozycji, które czekają na swoich czytelników. Spotkania odbędą się w dniach 6-7-8 luty br. Zapraszamy...

Obiadki u księcia ignasia

Od 17 stycznia do 21 lutego w każdy czwartek, od godz. 13:15 do 14:00 zapraszamy do Oranżerii Kultury na "Obiadki u Księcia Ignasia".

Ferie to czas odpoczynku, ale i doskonała okazja odwiedzić Oranżerię Kultury. Czym były słynne "obiady czwartkowe", czym częstował Król i o czym dyskutowano? Tego...

POD GWIAZDAMI PARYŻA W LIDZBARSKIEJ ORANŻERII – KONCERTY NOWOROCZNE

Kilkuletnią tradycją pierwszego styczniowego weekendu w Oranżerii Kultury stały się Koncerty Noworoczne. Ten czas witamy muzyką, dziękując wszystkim, którzy towarzyszyli nam w wydarzeniach roku ubiegłego, współpracowali z nami i wspierali nasze działania. Muzyczne powitanie Nowego 2019 Roku odbyło się dzięki wsparciu naszego mecenasa, jakim jest lidzbarska firma „Szkło” Sp. z.o.o.

Koncerty Noworoczne w Oranżerii Kultury

Nowy Rok 2019 rozpoczynamy, zgodnie z naszą tradycją, od spotkania z muzyką kameralną. 5. stycznia zapraszamy do Oranżerii Kultury na KONCERTY NOWOROCZNE, które odbędą się o godz. 15:00 lub o godz. 18:30.

Wystąpi FUEGO QUARTET w składzie: Dominik Jastrzębski – klarnet, Rafał Górczyński – akordeon,...

Przedświąteczny czas w Oranżerii Kultury

Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkich chętnych zaprosiła na koncert i warsztaty.

14 grudnia mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie. Podczas koncertu MUZYKA...

Koncert MUZYKA NA GRUDNIOWY WIECZÓR

14.12.2018, w piątek, o godz. 18:00, Oranżeria Kultury zaprasza na koncert MUZYKA NA GRUDNIOWY WIECZÓR.

Zagrają dla nas uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie. Wystąpią laureaci konkursów z różnorodnych klas instrumentów takich jak: obój, flet, wiolonczela, gitara, kontrabas i...

Wystawa WARMIA W KOLORACH

8 grudnia w Oranżerii Kultury odbyło się uroczyste otwarcie długo wyczekiwanej wystawy fotograficznej WARMIA W KOLORACH. Na wernisaż licznie przybyli goście oraz artyści, którzy chętnie opowiadali o swoich zdjęciach - gdzie powstały i o tym co ich urzekło w danym miejscu lub chwili zatrzymanej w kadrze aparatu.

PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ORANŻERII

Nim zasiądziemy do wigilijnego stołu Miejska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza 15.12.2018, w sobotę, do Oranżerii Kultury na przedświąteczne warsztaty plastyczne „Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki”.

Warsztaty z cyklu LUDZIE KARTKI PISZĄ poprowadzi Grażyna Kraczek – proponujemy dwa spotkania. O...

POETYCKI KRAJOBRAZ KASSA

W jesienny wieczór do Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej – Oranżerii Kultury zawitał znamienity człowiek, który nade wszystko miłuje poezję i używa jej do opisywania bytu oraz uczuć. Poeta i eseista – Wojciech Kass, bo o nim mowa jest także opiekunem merytorycznym Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu. Najnowsza publikacja Kassa nosi tytuł Tak. Trzy eseje o poezji. Bo cóż można powiedzieć o poezji XXI wieku społeczeństwa informacyjnego i czy ktoś ją jeszcze czyta? Otóż dwa spotkania, które odbyły się z poetą nie udzielają jednoznacznej odpowiedzi, za to z powodzeniem zapraszają do czytania strof!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM KASSEM W ORANŻERIi KULTURY

Oranżeria Kultury serdecznie zaprasza 3.12.2018, w poniedziałek, o godz. 18:00 do Oranżerii Kultury na spotkanie autorskie z WOJCIECHEM KASSEM w Salonie Literackim.

Nasz gość to poeta i eseista – opiekun Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Na spotkaniu zaprezentuje on swoją najnowszą...