Niedziela, 20 sierpnia 2017. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

Recital lutniowy w Oranżerii Kultury

Letnie czwartkowe wieczory Oranżeria Kultury poświęca różnorodnym wydarzeniom kulturalnym. W ubiegłym tygodniu odbył się tu recital Klaudyny Żołnierek, która oczarowała słuchaczy delikatnym brzmieniem instrumentów historycznych – lutni, teorby i gitary.

Spotkanie z Krzysztofem Mikulskim w Oranżerii Kultury

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim serdecznie zaprasza - 24 sierpnia o godzinie 19.00 - na kolejne spotkanie w KLUBIE NASZA MAŁA OJCZYZNA. Tym razem profesor Krzysztof Mikulski opowie o powojennym Lidzbarku ze szczególnym uwzględnieniem lat 60-70.

LATO W ORANŻERII

Oranżeria Kultury wita serdecznie wszystkich gości na czwartkowych wieczorach lata 2017. Kapryśna aura oraz ulewne deszcze nie przeszkadzają miłośnikom wydarzeń kulturalnych uczestniczyć w spotkaniach organizowanych w dawnym pawilonie letnim biskupów warmińskich.

Feeria barw w Oranżerii

3. sierpnia br. odbył się wernisaż prac malarzy Katarzyny i Mariusza Kałdowskich zatytułowany „Pejzaże pięknem malowane”.

Niezwykłe spojrzenie na przyrodę warmińską, kwiaty i ogrody brytyjskie – cudownie przeniesione na płótno. Pragnienie patrzącego, by wejść w feerię barw prezentowanych...

Recital lutniowy Klaudyny Żołnierek

Oranżeria Kultury serdecznie zaprasza na RECITAL LUTNIOWY w wykonaniu KLAUDYNY ŻOŁNIEREK - 17 sierpnia 2017 o godzinie 19.00.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można trzy instrumenty - lutnię barokową, gitarę barokową i teorbę. Wszystkie należą do tej samej grupy instrumentów i cieszyły...

Green Pianist on Green Velo - koncert Basi Drążkowskiej

Fotorelacja z koncertu Barbary Drążkowskie, który odbył się w Oranżerii Kultury, 27 lipca 2017 roku fot. I.T.

Green Pianist - Basia Drążkowska w Oranżerii Kultury

Green Pianist to projekt Barbary Drążkowskiej, w którym spotykają się pasje artystki - muzyka i rower. I nie jest to pierwsza taka muzyczna podroż tej pianistki. W sierpniu 2016 odbyła trasę rowerowo-koncertową ze Świnoujścia do Kopenhagi, przemierzając ponad 600 km. Tym razem podróżuje trasą Green Velo i zamierza pokonać ponad 1200 km, a pierwszy koncert rozpoczynający muzyczną część projektu zagrała w lidzbarskiej Oranżerii Kultury.

Pejzaże pięknem malowane

Serdecznie zapraszamy 3 sierpnia o godzinie 19.00, na wystawę prac Katarzyny i Mariusza Kaldowskich pt. PEJZAŻE PIĘKNEM MALOWANE

KASIA KALDOWSKI Kształciła się na renomowanych uczelniach artystycznych w Londynie. Brała udział w ponad 50 wystawach, w tym także w słynnej galerii The Mall w...

LIDZBARSKI WERNISAŻ VERY KOBYLIŃSKIEJ

W Oranżerii Kultury 13 lipca br. odbył się wernisaż prac Very Kobylińskiej zatytułowany „Lidzbarski Zwierzyniec Very i Ignacego”. Malarka niezwykle ciepło powitała przybyłych gości tworząc przyjazny klimat spotkania.

Odwołała się ona do rodzinnych tradycji artystycznych kontynuowanych...

SPOTKANIE AUTORSKIE W ORANŻERII KULTURY

Zapraszamy 20.07.2017 r. o godz. 19:00 do Oranżerii Kultury na spotkanie autorskie z Adamem Zalewskim i jego przyjaciółmi z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Allenstein".

Książka zatytułowana „Stacja Ostpreussen” przedstawia obronę niemieckich żołnierzy - 1 Kompanii I Batalionu 9 Pułku...