środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

W ORANŻERII KULTURY ŚPIEWEM UCZCILIŚMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w Oranżerii Kultury odbył się niecodzienny koncert „Jest takie miejsce…”. Śpiewając polskie pieśni uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpił Chór Męski Rolika i Kobiet Chór w Tonacji Dur ze Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia”.

TWÓRCZOŚĆ JACKA KACZMARSKIEGO W ORANŻERII KULTURY

Dnia 22 listopada - czwartek o godz. 18.00 Oranżeria Kultury zaprasza do Salonu Literackiego, poświęconego twórczości Jacka Kaczmarskiego pt. "A źródło wciąż bije ..."

Na spotkanie zapraszamy zarówno wykonawców utworów Jacka Kaczmarskiego, jak też słuchaczy. Zachęcamy Was do zaprezentowania...

KONCERT „JEST TAKIE MIEJSCE…” W ORANŻERII KULTURY

Zapraszamy do Oranżerii Kultury na koncert zatytułowany „Jest takie miejsce…” w piątek 9.11.2018, o godz. 19:00.

Wysłuchamy pieśni bliskich sercu każdego Polaka, chociaż nie wszystkie one będą patriotyczne. Zaśpiewają lidzbarskie zespoły amatorskie – pieśniarki ze Stowarzyszenia...

SPOTKANIE ZE ZBIGNIEWEM GROCHOWSKIM W ORANŻERII KULTURY

5 listopada o godz. 18:00 Oranżeria Kultury zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Grochowskim - autorem książki "Historia Lidzbarka Warmińskiego. 710 zadań i rozwiązań w 710 rocznicę lokacji."

W 2018 r. przypada 710 rocznica uzyskania przez Lidzbark Warmiński praw miejskich. W przeszłości Lidzbark...

KONKURS PLASTYCZNY SŁOWEM MALOWANE

Miejska Biblioteka pedagogiczna - Oranżeria Kultury przypomina o 4 edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego SŁOWEM MALOWANE. Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku konkurs odbędzie się pod hasłem "100 x 100". Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji do wybranego tekstu literackiego, który kojarzy się z tematem polskości.

ZA NAMI WYCIECZKA LIDZBARSKIE WITRAŻE

Witraże w naszym mieście to wciąż mało znane i niezbadane, a jakże cenne dziedzictwo. Przekonaliśmy się o tym w sobotę, 20 października: odbyliśmy niezwykłą wycieczkę LIDZBARSKIE WITRAŻE. Odwiedziliśmy kościół pw. św. Piotra i Pawła, kaplicę zamkową oraz rzadko odwiedzaną kaplicę w domu zakonnym Sióstr Katarzynek.

JESIENNY KAPRYS - za nami kolejny koncert kameralny w Oranżerii Kultury

14 października w Oranżerii Kultury zagrało rodzeństwo muzyków z Łodzi: Marcelina i Michał Sztekmiler. Współorganizatorem koncertu "Jesienny kaprys" był Lions Club Lidzbark Warmiński Krasicki.

Michał zagrał na fortepianie, Marcelina na skrzypcach. Nasza publiczność była pod ogromnym wrażeniem...

Wycieczka LIDZBARSKIE WITRAŻE

Oranżeria Kultury zaprasza na wycieczkę LIDZBARSKIE WITRAŻE - w sobotę, 20 października. Spotykamy się o godz. 15:00 w Oranżerii. Odwiedzimy m.in. kościół pw. św. Piotra i Pawła i kaplicę w domu zakonnym Sióstr Katarzynek.

Podczas wycieczki przyjrzymy się bliżej wybranym lidzbarskim witrażom...

KONCERT "JESIENNY KAPRYS"

Oranżeria Kultury oraz Lions Club Lidzbark Warmiński Krasicki zapraszają 14.10.2018, w niedzielę, o godz. 16:00 na koncert kameralny JESIENNY KAPRYS. Zagra rodzeństwo muzyków z Łodzi: Marcelina i Michał Sztekmiler.

Oboje utalentowani muzycznie są laureatami wielu krajowych i międzynarodowych...

ZACZĘLIŚMY OD BACHA …. pierwszy tegoroczny jesienny koncert kameralny w Oranżerii Kultury

3 października w Oranżerii Kultury dźwiękami kompozycji Bacha zaczął się pierwszy jesienny koncert kameralny. Zagrali muzycy związani z olsztyńskim i gdańskim środowiskiem muzycznym. Gościliśmy Agnieszkę i Pawła Panasiuk – pianistkę i wiolonczelistę oraz występującego u nas po raz pierwszy skrzypka Pawła Kuklińskiego.