środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Profil użytkownika Oranżeria Kultury

DZIEŃ KOBIET W ORANŻERII KULTURY

W Dniu Kobiet wraz z „Erą Nowych Kobiet Warmia i Mazury” otworzyliśmy w Oranżerii Kultury wystawę „Kobiece spojrzenia”.

Era Nowych Kobiet jest ruchem społecznym zainicjowanym w 2019 roku. Ta mikrospołeczność liczy już 700 kobiet, a ich celem jest wspieranie inicjatyw kobiet w różnych dziedzinach...

Spotkanie muzyczne O CHOPINIE Z SENTYMENTEM

Serdecznie zapraszamy na spotkanie muzyczne O CHOPINIE Z SENTYMENTEM do Oranżerii Kultury – 12.03.2020 – w czwartek o godz. 18:00. Program słowno-muzyczny zaprezentuje Zespół „Żywe słowo” z Olsztyna. Usłyszymy też uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim.

NABYTKI W ORANŻERII KULTURY

Od kilku lat, w lutym, Miejska Biblioteka Pedagogiczna prezentuje swoje zbiory pozyskane w roku minionym. Przybyło nam ponad 500 książek, a wśród nich: publikacje regionalne, akademickie, biografie, ekranizacje literackie, poradniki językowe oraz książki, które zachwycają piękną ilustracją i bogatym materiałem ikonograficznym. W tygodniu prezentacji NABYTKÓW' 2019 odwiedziło nas ponad 300 osób. Byli to uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz podopieczni placówek specjalnych oraz dorośli w Salonie Litearckim.

Kobiece Spojrzenia

Oranżeria Kultury wraz z „Erą Nowych Kobiet Warmia i Mazury” – zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy KOBIECE SPOJRZENIA – w Dzień Kobiet – 8. marca – o godz. 17.00.

Zaprezentowanych zostanie ponad 50 wyjątkowych prac z dziedziny fotografii, grafiki tradycyjnej, komputerowej oraz malarstwa....

MROKI TUONELI

W Klubie „Naszej Małej Ojczyzny” spotkaliśmy się ze Sławomirem Skowronkiem. Lubiany przez lidzbarską publiczność – historyk, nauczyciel, pisarz, gawędziarz – tym razem opowiadał o swojej najnowszej powieści MROKI TUONELI.

Poprzednie powieści „Śnieg, ogień i krew” oraz „Rozbitkowie”...

Salon Literacki - Nabytki 2019

Zapraszamy do Salonu Literackiego w Oranżerii Kultury 27.02.20, o godz. 18:00. Będziemy prezentować NASZE NABYTKI pozyskane w 2019 roku.

Rok 2019 przyniósł nam ponad pół tysiąca nowych książek, dodatkowo audiobooki i teatrzyk kamishibai. Będzie nam miło gościć Państwa zarówno jako słuchaczy oraz...

MROKI TUONELI – spotkanie autorskie ze Sławomirem Skowronkiem

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Skowronkiem do Oranżerii Kultury 20.02.2020, w czwartek, o godz. 18:00.

Sławomir Skowronek podczas spotkania w Klubie Nasza Mała Ojczyzna zapozna nas ze swoją najnowszą powieścią zatytułowaną MROKI TUONELI. Nasz Gość jest „Miłośnikiem historii Warmii...

MIŁOŚĆ KONTRA JĘZYK – JĘZYK W MIŁOŚCI

Lidzbarska Oranżeria biskupów warmińskich tętni życiem kulturalnym. Lutowe wydarzenie literackie z udziałem Jerzego Bralczyka i Lucyny Kirwil przywiodło tłumy czytelników. Kanwą spotkania autorskiego była ich małżeńska książka „Pokochawszy. O miłości w języku”.

POWIEDZIAWSZY – POKOCHAWSZY

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Lucyną Kirwil i Jerzym Bralczykiem do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury – 13 lutego, w czwartek, o godz. 18:00.

Będzie to spotkanie i rozmowy wokół książki „Pokochawszy – o miłości w języku”. W przeddzień Walentynek z pewnością nie zabraknie...

„ZIMOWE FANTAZJE MUZYCZNE OSKARA I FILIPA SOLO I W DUECIE” W ORANŻERII KULTURY

24 stycznia w Oranżerii Kultury odbył się recital fortepianowy dwóch młodych pianistów - Oskara Piędziaka i Filipa Lewandowskiego – będących na co dzień uczniami klasy fortepianu prof. Bożeny Krygier w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu.