Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Człowiek, jako bohater różnych wersji samego siebie

W styczniu w Galerii Art-Nova, przy ulicy Rycerskiej w Ornecie będzie można poznać nieco bliżej wystawę o nastrojach i emocjach, które kierują ludźmi, zależnie od okoliczności i sytuacji, w których aktualnie się znajdują. Twórca Michał Wiśniewski, znany już w środowisku lokalnym z prac inspirowanych realnymi postaciami, tym razem za sprawą wystawy, pn. „Ja i ja”, odkryje cykl portretów malarskich i pasteli różnych oblicz bliskich mu osób, rodziny, krewnych, przyjaciół.

W styczniu w Galerii Art-Nova, przy ulicy Rycerskiej w Ornecie będzie można poznać nieco bliżej wystawę o nastrojach i emocjach, które kierują ludźmi, zależnie od okoliczności i sytuacji, w których aktualnie się znajdują. Twórca Michał Wiśniewski, znany już w środowisku lokalnym z prac inspirowanych realnymi postaciami, tym razem za sprawą wystawy, pn. „Ja i ja”, odkryje cykl portretów malarskich i pasteli różnych oblicz bliskich mu osób, rodziny, krewnych, przyjaciół. To już trzecia ekspozycja tego autora w galerii w Ornecie.

Michał ma w sobie ciekawość odkrywania symboliki ludzkich tajemnic. Jego twórczość charakteryzuje podkreślanie aspektów życia ludzkiego, dostrzeganie niezwykłości w szarej codzienności. Przypomina odbiorcy o tym, co jest w życiu ważne. Zawsze znajduje coś, bądź kogoś w otaczającej rzeczywistości, co, bądź, kto go zaintryguje, zainspiruje, zachwyci. Jego prace zaskakują sposobem i wnikliwością spostrzegania. Wychwytuje sytuacje, zjawiska, nastroje, momenty. Życie ludzkie jest czynnikiem wiodącym jego prac, a w centrum uwagi, zwykle znajduje się człowiek. Twórca utrwala w swych dziełach zawarte w pamięci zdarzenia, sytuacje, zachowania determinujące życie, a przede wszystkim prawidłowo wyartykułowane emocje. Człowiek jest dla niego trochę jak księga, w którą im bardziej się zagłębia, tym więcej odkrywa. Twórca proponuje metaforyczne obrazy skłaniające do przemyśleń nad całokształtem zjawisk, które odbywają się wokół aspektów ogólnoludzkich.

Każdy portret, każda twarz ukazana na wystawie w Ornecie będzie zaskakującym źródłem informacji o sferze wewnętrznej przedstawionej postaci. Zarys sylwetki posłuży jedynie za punkt wyjścia do snucia osobnych, rozbudowanych opowieści i inscenizacji obrazów. Autorowi nie zależało na tworzeniu kopii, a raczej na zaprezentowaniu tych samych osób podczas różnorodnych, często skrajnych stanów: radości, napięć, zagrożenia, złości, czy smutku. Człowiek, jako bohater różnych wersji samego siebie uświadomi nam o własnej różnorodności.

Wernisaż wystawy prac Michała Wiśniewskiego, pn. „Ja i ja” odbędzie się 17 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w Galerii Art-Nova, przy ul. Rycerskiej w Ornecie. Serdecznie zapraszamy. Dowiedzmy się o sobie czegoś więcej.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: M.K.
Oceń artykuł:

(0)