Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Podziel się:

Podziel się:

Fotografia „Fotozen” w Ornecie

Już w najbliższy piątek 15.11.2019 r., o godz. 18.00 w Galerii Art-Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie odbędzie się wernisaż twórczości Grupy Fotograficznej „Fotozen”.

Już w najbliższy piątek 15.11.2019 r., o godz. 18.00 w Galerii Art-Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie odbędzie się wernisaż twórczości Grupy Fotograficznej „Fotozen”.

Pomysłodawcą i założycielem tej spontanicznej formacji jest Paweł Pudłowski pochodzący z pobliskiego Miłakowa. Doświadczenie fotograficzne zdobywał w Będzinie jako członek grupy „Koń Trojański”. Po powrocie w rodzinne strony wyszedł z inicjatywą utworzenia podobnego zespołu na Warmii. I tak w jednym miejscu i czasie skupiło się grono miłośników fotografii działające pod marką „Fotozen”. Intrygującą nazwę zaczerpnięto z filozofii „Zen” podtrzymując jej przekaz ulotności chwili, braku przywiązania do kanonów i uprzedzeń, otwarcia na tu i teraz.

W orneckiej galerii pojawią się magiczne kadry ludzi, mających wspólną pasję, ale i podobne spojrzenie na otaczający świat. Fotografujących z niebywałą intuicją i z sercem. Rozwój owej pasji napędza ich w działaniu dając im wiele możliwości samorealizacji i rozwoju. Od jakiegoś czasu zaangażowani są w fotografię krajobrazu. W swoich pracach podejmują próby artystycznej interpretacji świata. Uwieczniają piękno pejzażu, który w mgnieniu chwili bezpowrotnie przemija. Zaangażowanie w fotografię podsycają podróżami w odległe, tajemnicze, urokliwe zakątki, jak i mniejszymi wyprawami.

Choć każdy z nich spełnia się zawodowo podczas różnego typu zajęć, fotografia ich scala i łączy w jedną silną grupę, stając się odskocznią od życia codziennego i alternatywą spędzenia czasu wolnego. Są zespołem jednakże tworzą własne, indywidualne projekty, w których wyrażają własną wrażliwość, dzielą się własnym poczuciem smaku, zachwycają bogactwem i różnorodnością widoków, chwil, otoczenia, pomysłowością ujęcia scenerii.

Wystawa fotografii grupy „Fotozen” w Galerii Art-Nova będzie tym bardziej szczególna, ponieważ terminem zbiega się w czasie z pierwszą rocznicą utworzenia tej formacji. Dopełnieniem spotkania będzie krótki pokaz zdjęć w formie multimedialnej, spójnych pod względem miejsca, bądź tematu, czy też powstałych podczas tej samej sesji.
Swoją wiedzą i doświadczeniem o fotografii podczas spotkania w Ornecie podzielą się: Aneta Pawtel, Paweł Pudłowski, Paweł Figlant, Jan Kołkowski, Eliza Kołkowska, Andrzej Kosakowski, Wojciech Kiziewicz, Łukasz Czerniewski, Marek Orkwiszewski, Tomasz Pędzich, Mariusz Kacperski, Kazimierz Matrunionek.

Serdecznie zapraszamy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: M.K.
Oceń artykuł:

(0)