Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Orneta – Dzień Wolnej Sztuki z Miłością w tle

Ornecka Galeria Dziedzictwa Ornety otworzy sezon turystyczny udziałem w ogólnopolskiej akcji społecznej, popularyzującej ruch „Slow Art.”

Ornecka Galeria Dziedzictwa Ornety otworzy sezon turystyczny udziałem w ogólnopolskiej akcji społecznej, popularyzującej ruch „Slow Art.” Już w najbliższą sobotę 27.04.2019 r., w godz. 12.00 – 14.00 sale ratuszowego mini muzeum zostaną udostępnione odkrywcom lokalnych tajemnic podczas „Dnia Wolnej Sztuki”. Miasteczko Cittaslow zwolni nieco tempa by mieszkańcy i turyści mogli zatrzymać się nad fascynującymi historiami niesionymi przez eksponaty związane z dawną Ornetą.

W Polsce akcja organizowana jest już po raz dziewiąty. Pierwszy raz „Dniu Wolnej Sztuki” towarzyszy temat przewodni, którym jest „Miłość”. Raz w roku, wszystkie instytucje jednocześnie, w godz. 12.00 – 14.00 udostępniają odwiedzającym 5 wybranych obiektów ze swoich zbiorów do indywidualnego, powolnego zwiedzania i interpretacji. W ubiegłym roku w akcję włączyły się 92 muzea i galerie z 40 miast w Polsce.

Tym razem przypomnimy sobie co wspólnego z naszym miasteczkiem miał wybitny astronom Mikołaj Kopernik. Poznamy teorie skupione wokół nazwy miasta oraz genezę jego herbu. Przeniesiemy się w świat rycerzy wykreowany przez lokalnego twórcę Franciszka Chruściela, zerkniemy na miejscowe lotnisko, a także poznamy eksponat związany z działalnością kolei w Prusach Wschodnich. To wszystko czeka na Państwa w Galerii Dziedzictwa Ornety przy ul. Plac Wolności 26. Spędź „Dzień Wolnej Sztuki” właśnie w Ornecie – serdecznie zapraszamy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: M.K. oraz opublikowany na portalu Orneta: Dzień Wolnej Sztuki z Miłością w tle
Oceń artykuł:

(0)