Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

„Mikrospołeczeństwo, mikroorganizmy, mikrokosmos”

Galeria Art-Nova w Ornecie tym razem zaprezentowała w swoich murach twórczość zbiorową. Dnia 15.06.2018 r. mieliśmy przyjemność poznać „Art! Konfrontacje -Mikrokosmos” - prace utalentowanych członków sekcji artystycznej działającej przy Miejskim Domu Kultury.

Galeria Art-Nova w Ornecie tym razem zaprezentowała w swoich murach twórczość zbiorową. Dnia 15.06.2018 r. mieliśmy przyjemność poznać „Art! Konfrontacje -Mikrokosmos” - prace utalentowanych członków sekcji artystycznej działającej przy Miejskim Domu Kultury. Wystawa jak zauważyła jedna z uczestniczek warsztatów p. D. Krasińska jest odbiciem: „mikrospołeczeństwa oraz mikroorganizmów występujących w wielkim integralnym świecie. Elementy wystawy zostały przedstawione tak jak my to widzimy, by każdy mógł odnaleźć coś dla siebie, zastanowić się, doszukać się znaczeń, a może odpowiedzieć na nieoczywiste i niedopowiedziane pytania.”

Iwona Dombek – Rybczyńska, opiekun artystyczny oraz przewodnik po świecie sztuki, zaplanowaną wystawę przekuła w sukces. Łącząc dwie skrajne grupy potwierdziła odwieczną zasadę stanowiącą o tym, że: „sztuka nie zna granic”, tych wiekowych, myślowych i umiejętnościowych. Jak powiedziała: „To jest kosmos, że ludzie chcą tworzyć i chcą się tym dzielić (…) Wystawa to duży ładunek ekspresji, różnych form, wielu barw, po prostu szczęścia, a prace nawet w przypadku najmłodszych uczestników warsztatów, jak można zaobserwować, są bardzo dojrzałe i naprawdę na wysokim poziomie.”

Do konfrontacji doszło między grupą artystyczną Kreatywni Odkrywcy, która twórczo i ciekawie zinterpretowała temat, zatrzymując przy tym świeżość spojrzenia, a grupą artystyczną Prima, nastawioną na samodzielność, świadomie szukającą własnych dróg oraz najlepszych rozwiązań. Jak zaznaczyła I. Dombek – Rybczyńska, podczas warsztatów w obu grupach „było takie samo natężenie tworzenia, takie samo natężenie miłości do tego co się robi oraz do tego co można przekazać innym ludziom.”

Zapraszamy serdecznie do Galerii Art-Nova działającej przy ul. Rycerskiej w Ornecie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 16.00. Wystawa „Art! Konfrontacje - Mikrokosmos” czynna do 25.06.2018 r.

Autorzy fotografii: D. Dziurski, M. Kirol.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: M.K. oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: „Mikrospołeczeństwo, mikroorganizmy, mikrokosmos”
Oceń artykuł:

(0)