Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Współczesny Warmiak - podróż w głąb obrazu

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda współczesny mieszkaniec Warmii? Kim jest? Czym się zajmuje? Co odróżnia go od innych?

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda współczesny mieszkaniec Warmii? Kim jest? Czym się zajmuje? Co odróżnia go od innych?

Zaskakujące odpowiedzi na postawione pytania przyniosła wystawa malarstwa, pn. "Warmińskie Sceny" autorstwa Michała Wiśniewskiego, której uroczyste otwarcie odbyło się dnia 23.02.2018 r. w Galerii Art-Nova w Ornecie.

Okazało się, że aby poznać współczesnego człowieka wystarczy zgłębić samego siebie. Przesycone cennymi informacjami obrazy ukazały ludzkość w chwilach barwnych, radosnych, aktualnych scen. Bohaterowie prac zostali przyłapani podczas zwykłych, codziennych czynności: w pracy, w sklepie, na spacerze, a nawet podczas weekendowego odpoczynku. Zaskakująca okazała się wielowątkowość treści oraz fakt zebrania tak różnorodnych sytuacji. Tytułowe sceny przeniosły nas do studia kosmetycznego, na siłownię, do gabinetu dentystycznego, do filharmonii, a nawet na zakorkowaną uliczkę miasta. Wszystko po to by uświadomić sobie jak bogaty, barwny i różnorodny jest nasz świat, a dzisiejszy Warmiak to po prostu indywidualista.

Plastyczne podróże w głąb kompozycji uświadomiły licznie przybyłym gościom jak ważne jest kształtowanie więzi. Autor zamknął w obrazach przekazywane przez bohaterów impulsy, ciepłe relacje międzyludzkie, towarzyszące im emocje. Zaprezentowane scenki sytuacyjne skłoniły również do refleksji nad przeobrażeniami otoczenia, zmiennością wykonywanych zawodów, zmiennością potrzeb i innowacjami.

Zapraszamy do obejrzenia cyklu, pn. "Warmińskie Sceny" w Galerii Art-Nova w Ornecie do 21.03.2018 r.

Autor fotografii: Justyna Podleś.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: M.K. oraz opublikowany na portalu Orneta: Współczesny Warmiak - podróż w głąb obrazu
Oceń artykuł:

(0)