Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Czy „brzydota” też może być piękna?

Obszerna prezentacja, szczerej i osobistej słuszności odczuwania malarki, przełamie stereotypowe spojrzenie w zakresie powszechnie pojmowanej „brzydoty”, do jakiego od dawna przywykliśmy. Wystawa skoncentruje się na zaskakującym ukazaniu rozmaitych przykładów: przedmiotów, owadów, roślin, a także widoków, które często nie mieszczą się w zakresie kanonu piękna.

„Czy BRZYDOTA też może być piękna?” - Nadarza się doskonała okazja by poszukać odpowiedzi na postawione pytanie podczas zbliżającego się, wielkimi krokami, wernisażu wystawy malarstwa pn. ”You’re beautiful” autorstwa Katarzyny Kałdowski. Wynik może być zaskoczeniem dla niejednego z nas. Serdecznie zapraszamy 5 stycznia 2018 r., o godz. 18.00 do Galerii Art-Nova, przy ul. Rycerskiej w Ornecie.

Obszerna prezentacja, szczerej i osobistej słuszności odczuwania malarki, przełamie stereotypowe spojrzenie w zakresie powszechnie pojmowanej „brzydoty”, do jakiego od dawna przywykliśmy. Wystawa skoncentruje się na zaskakującym ukazaniu rozmaitych przykładów: przedmiotów, owadów, roślin, a także widoków, które często nie mieszczą się w zakresie kanonu piękna. Określane są nawet jako jego przeciwieństwo. Wiele symbolicznych inspiracji kryje się w otaczającym nas świecie. Wzbudzają one obrzydzenie - jak, np. ślimak, czy kontrowersje - jak Pałac Kultury. Wywołują skrajne uczucia docierając niekiedy do granic estetycznej wytrzymałości, a dla autorki wystawy są właśnie fascynujące, przyjemne w odbiorze i piękne.

Katarzyna Kałdowski to malarka i kurator wystaw. Do 2014 roku tworzyła i wystawiała głównie w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie ma już ponad 50 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Artystycznie dokształcała się w renomowanym londyńskim Central St. Martin’s na wydziałach kuratora wystaw, ceramiki i technik graficznych.

Podczas wystawy przekaże w obrazach to co jej wydaje się piękne, powołując się na osobiste przeżycia, wizje i doświadczenia. Jeśli chcecie być świadkami tego widoku serdecznie zapraszamy.

M.K.

Autor obrazów: Katarzyna Kałdowski
Autor tekstu: M.K.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: M.K. oraz opublikowany na portalu Orneta: Czy „brzydota” też może być piękna?
Oceń artykuł:

(0)