Sobota, 20 stycznia 2018. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Profil użytkownika M.K.

Jak żuk zapoczątkował cykl obrazów „You’re beautiful”?

Czy brzydkie może być tylko i wyłącznie brzydkim? Okazuje się, że w sztuce nie wszystko jest oczywiste. Dlaczego Katarzyna Kałdowski zdecydowała się podjąć tak kontrowersyjny temat? Pewnego dnia w zasięgu jej wzroku pojawił się leśny żuk. Mieniąc się w słońcu kolorami tęczy ujawnił swój ukryty urok. To właśnie on zapoczątkował cykl obrazów „You’re beautiful”.

Czy „brzydota” też może być piękna?

Obszerna prezentacja, szczerej i osobistej słuszności odczuwania malarki, przełamie stereotypowe spojrzenie w zakresie powszechnie pojmowanej „brzydoty”, do jakiego od dawna przywykliśmy. Wystawa skoncentruje się na zaskakującym ukazaniu rozmaitych przykładów: przedmiotów, owadów, roślin, a także widoków, które często nie mieszczą się w zakresie kanonu piękna.

Opowieść o orneckich nekropoliach w Galerii Art-Nova

Unikatowe fotografie skrywają cząstkę przeszłości, poświadczają o wielokulturowym wizerunku społeczności Ornety oraz ukazują piękno i harmonię cmentarzy funkcjonujących często jako założenia parkowe porośnięte dziką roślinnością. To miejsca mniej oczywiste, a jednak równie godne polecenia dla miłośników, pasjonatów i poszukiwaczy śladów historii.