Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Profil użytkownika M.K.

Człowiekiem jestem

Dnia 14.09.2018 r. o godz. 18.00 w Galerii Art - Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie odbędzie się wernisaż malarstwa Tomasza Myjaka.

Dnia 14.09.2018 r. o godz. 18.00 w Galerii Art - Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie odbędzie się wernisaż malarstwa Tomasza Myjaka. Artysta jest Absolwentem...

Dali jak niekończąca się historia

Dlaczego właśnie w orneckiej galerii? A czemu by nie? Jak mówi pan Dariusz Matyjas reprezentujący fundację: „Sztuka adresowana jest do wszystkich, do ludzi, którzy mają potrzebę obcowania z nią. Nie trzeba się znać na dziełach, żeby podejść do obrazu i zachwycać się detalami. Liczy się chęć poznania samego dzieła, jego autora, ludzi mających wspólne zainteresowania, po prostu chęć poznania świata.”

Picasso, Lautrec, Dali

Tym razem w Galerii Art-Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie zaprezentowane zostaną grafiki Salvadora Dali pochodzące ze zbiorów Mazurskiej Fundacji Sztuki Art-Progress. Otwarcie wystawy zaplanowano na 29.06.2018 r. na godz. 18.00.

Tym razem w Galerii Art-Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie zaprezentowane...

„Mikrospołeczeństwo, mikroorganizmy, mikrokosmos”

Galeria Art-Nova w Ornecie tym razem zaprezentowała w swoich murach twórczość zbiorową. Dnia 15.06.2018 r. mieliśmy przyjemność poznać „Art! Konfrontacje -Mikrokosmos” - prace utalentowanych członków sekcji artystycznej działającej przy Miejskim Domu Kultury.

Rycerska nocą

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, organizowanej 12 maja w Ornecie Galeria Art – Nova przy ul. Rycerskiej udostępni odwiedzającym wystawę, pn. „Strzeżmy świętości Nasze”. Tego wieczoru zaprezentowane zostaną tzw. Telegramy Kościuszkowskie – dokumenty minionej epoki, będące orężem w walce o polskość i niepodległość z zaborcą pruskim.

„Dzień Wolnej Sztuki” w Galerii Dziedzictwa Ornety

Galeria Dziedzictwa Ornety zlokalizowana w podziemiach Staromiejskiego Ratusza w Ornecie po raz pierwszy przyłączy się do ogólnopolskiej akcji, pn. „Dzień Wolnej Sztuki”. To już ósma ogólnopolska edycja, w której w tym roku weźmie udział 89 muzeów z 37 miejscowości. Partnerami medialnymi akcji są: Radio Tok FM, Numarte, Magazyn Szum i Niezła Sztuka.

Piękno nie zna granic

Dnia 23.03.2018 r. w Galerii Art-Nova w Ornecie odbył się wernisaż malarstwa, pn. „Otoczeni pięknem” autorstwa Mariusza Kałdowskiego. Artysta uwolnił aurę piękna, która według niego, tak jak i sztuka – „nie ma granic”. W rozumieniu malarza piękno to autentyczność poszczególnych elementów boskiego stworzenia świata, który nas otacza i jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Jak mówi autor wystawy: „Głównym mechanizmem poszukiwania owego piękna jest gra światła na tym co rośnie, co się rozwija, co cieszy nasze oczy, zapachem, kształtem, kolorem (…)”. Światło nadaje duszę jego dziełom. Wydobywając na zewnątrz prawdziwość i naturalność scenerii pobudza potęgę naszej wyobraźni.

Kałdowski artystycznie otoczy pięknem w Galerii Art-Nova w Ornecie

Tym razem w Galerii Art-Nova w Ornecie tematem przewodnim będzie wszechogarniające piękno krajobrazu. Dnia 23.03.2018 r. zostanie otwarta ekspozycja malarstwa, pn. „Otoczeni pięknem” autorstwa Mariusza Kałdowskiego, cieszącego się uznaniem malarza, rysownika i grafika pochodzącego z Chełmna, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przez wiele lat mieszkającego, tworzącego i wystawiającego swoje prace w Wielkiej Brytanii.

Współczesny Warmiak - podróż w głąb obrazu

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda współczesny mieszkaniec Warmii? Kim jest? Czym się zajmuje? Co odróżnia go od innych?

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda współczesny mieszkaniec Warmii? Kim jest? Czym się zajmuje? Co odróżnia go od innych? Zaskakujące odpowiedzi...

„Warmińskie Sceny”– cień czy uniwersalizm?

Czas i ewolucja - pojęcia, które wzajemnie się przenikają i idą ze sobą w parze. Nic nie jest takie samo jak w odległej przeszłości. Gdzie się podziały budki telefoniczne, duże i małe fiaty, polonezy, kasety magnetofonowe? Wiele rzeczy, a także miejsc przeszło już do historii. Czy nie pasowały do otoczenia?

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »