Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Profil użytkownika M.K.

„Dzień Wolnej Sztuki” w Galerii Dziedzictwa Ornety

Galeria Dziedzictwa Ornety zlokalizowana w podziemiach Staromiejskiego Ratusza w Ornecie po raz pierwszy przyłączy się do ogólnopolskiej akcji, pn. „Dzień Wolnej Sztuki”. To już ósma ogólnopolska edycja, w której w tym roku weźmie udział 89 muzeów z 37 miejscowości. Partnerami medialnymi akcji są: Radio Tok FM, Numarte, Magazyn Szum i Niezła Sztuka.

Piękno nie zna granic

Dnia 23.03.2018 r. w Galerii Art-Nova w Ornecie odbył się wernisaż malarstwa, pn. „Otoczeni pięknem” autorstwa Mariusza Kałdowskiego. Artysta uwolnił aurę piękna, która według niego, tak jak i sztuka – „nie ma granic”. W rozumieniu malarza piękno to autentyczność poszczególnych elementów boskiego stworzenia świata, który nas otacza i jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Jak mówi autor wystawy: „Głównym mechanizmem poszukiwania owego piękna jest gra światła na tym co rośnie, co się rozwija, co cieszy nasze oczy, zapachem, kształtem, kolorem (…)”. Światło nadaje duszę jego dziełom. Wydobywając na zewnątrz prawdziwość i naturalność scenerii pobudza potęgę naszej wyobraźni.

Kałdowski artystycznie otoczy pięknem w Galerii Art-Nova w Ornecie

Tym razem w Galerii Art-Nova w Ornecie tematem przewodnim będzie wszechogarniające piękno krajobrazu. Dnia 23.03.2018 r. zostanie otwarta ekspozycja malarstwa, pn. „Otoczeni pięknem” autorstwa Mariusza Kałdowskiego, cieszącego się uznaniem malarza, rysownika i grafika pochodzącego z Chełmna, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przez wiele lat mieszkającego, tworzącego i wystawiającego swoje prace w Wielkiej Brytanii.

Współczesny Warmiak - podróż w głąb obrazu

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda współczesny mieszkaniec Warmii? Kim jest? Czym się zajmuje? Co odróżnia go od innych?

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda współczesny mieszkaniec Warmii? Kim jest? Czym się zajmuje? Co odróżnia go od innych? Zaskakujące odpowiedzi...

„Warmińskie Sceny”– cień czy uniwersalizm?

Czas i ewolucja - pojęcia, które wzajemnie się przenikają i idą ze sobą w parze. Nic nie jest takie samo jak w odległej przeszłości. Gdzie się podziały budki telefoniczne, duże i małe fiaty, polonezy, kasety magnetofonowe? Wiele rzeczy, a także miejsc przeszło już do historii. Czy nie pasowały do otoczenia?

Jak żuk zapoczątkował cykl obrazów „You’re beautiful”?

Czy brzydkie może być tylko i wyłącznie brzydkim? Okazuje się, że w sztuce nie wszystko jest oczywiste. Dlaczego Katarzyna Kałdowski zdecydowała się podjąć tak kontrowersyjny temat? Pewnego dnia w zasięgu jej wzroku pojawił się leśny żuk. Mieniąc się w słońcu kolorami tęczy ujawnił swój ukryty urok. To właśnie on zapoczątkował cykl obrazów „You’re beautiful”.

Czy „brzydota” też może być piękna?

Obszerna prezentacja, szczerej i osobistej słuszności odczuwania malarki, przełamie stereotypowe spojrzenie w zakresie powszechnie pojmowanej „brzydoty”, do jakiego od dawna przywykliśmy. Wystawa skoncentruje się na zaskakującym ukazaniu rozmaitych przykładów: przedmiotów, owadów, roślin, a także widoków, które często nie mieszczą się w zakresie kanonu piękna.

Opowieść o orneckich nekropoliach w Galerii Art-Nova

Unikatowe fotografie skrywają cząstkę przeszłości, poświadczają o wielokulturowym wizerunku społeczności Ornety oraz ukazują piękno i harmonię cmentarzy funkcjonujących często jako założenia parkowe porośnięte dziką roślinnością. To miejsca mniej oczywiste, a jednak równie godne polecenia dla miłośników, pasjonatów i poszukiwaczy śladów historii.