Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Każdy chciał nakarmić dzika

To prawda. Po przyjeździe do Nadleśnictwa Wichrowo uczniowie klasy 5 a i 5 c Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim za najważniejszy punkt programu uznali nakarmienie leciwego już dzika Bolka.

Przysmakiem okazały się przywiezione jabłka, w następnej kolejności były marchewki , a na samym końcu -  rzodkiewka. Dzik chrupał przysmaki, a dzieci mogły do woli go podziwiać.
Na wycieczkę żacy wybrali się  w dniu 23.10.2019 r.( pod opieką  Pań: I.Podoleckiej-Flont, E.Wójcik i M.Jurgielewicz), aby poznać florę i faunę naszego regionu, posłuchać ciekawostek o zwyczajach zwierząt.
Wędrując ścieżką dydaktyczną, dowiadywali się, jak leśnicy troszczą się o las, w jaki sposób prowadzone są nasadzenia, ile lat rosną dęby, jakich ptaków posłuchać można wśród leśnego gąszczu, gdzie bobry budują tamy. Pod korą ściętych drzew uczniowie oglądali larwy, które przemienią się na wiosnę w barwne motyle. Usłyszeli też od oprowadzającej - Pani  Martyny Niestój, że w razie zagubienia w lesie należy dojść do ścieżki, przy której zgromadzone są ścięte i oznakowane pnie, a następnie odczytać z nich cyfry, zadzwonić na numer alarmowy  i ...gotowe. Po takiej informacji zbłąkany możne liczyć na szybką pomoc.
Z wielkim zapałem w czasie spaceru dzieci wyrywały leśne bulwy - topinambur, które miały upiec się w ognisku. Tak się jednak nie stało - wszystkie trafiły do Bolka, a przy ognisku upiekliśmy kiełbaski. Smakowały wybornie.
Po zabawach na świeżym powietrzu, uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły."To był udany wyjazd" - mówili.

Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Wichrowo za te pouczającą wyprawę.


I.Podolecka-Flont
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Każdy chciał nakarmić dzika
Oceń artykuł:

(0)