Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Zakończenie działalności Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

Dnia 19.06.2019 r. po 20 latach działalności, w związku z reformą oświatową, nastąpiło uroczyste zamknięcie Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

Do szkoły w tym szczególnym dniu przybyli zaproszeni goście – dyrektorzy szkół, przedstawiciele władz, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.
Po uroczystym ślubowaniu absolwentów i wyprowadzeniu sztandaru Pani dyrektor Dorota Olszewska wspomniała o historii szkoły, dyrektorach: R. Archimowiczu oraz L. Szwedowiczu, nauczycielach pracujących oraz emerytowanych. Prowadząca podziękowała pracownikom za wspólną pełną zaangażowania i owocną pracę.
Podziękowała też uczniom, którzy tu się uczyli, rozwijali zdolności i umiejętności, zdobywali liczne laury w nauce i sporcie, nawiązywali przyjaźnie i dorastali. Dyrektor Olszewska życzyła absolwentom wielu sukcesów w życiu i w nowych szkołach. Złożyła również gratulacje, że tak pięknie odtańczyli poloneza na balu gimnazjalnym ( nad układem czuwała Pani Kasi Jakiel).
Następnie najlepsi gimnazjaliści przyjęli gratulacje i wpisali się do Złotej Księgi. Byli to : Anna Radtke - średnia 5,94, Patrycja Iwańska - 5.81 oraz Marcin Jabłoński - 5.40,
Na apelu wyróżnieni zostali też laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych : mistrzem okazał się Marcin Jabłoński - laureat z fizyki ( nauczyciel E. Nosewicz, ) oraz finalista z matematyki ( W. Dąbkowska) , języka angielskiego (M. Romasz) oraz chemii (E. Nosewicz) ; następnie Anna Radtke -laureatka konkursu chemicznego i biologicznego ( nauczyciele przygotowujący - E.Nosewicz oraz I.Ostrowska) i finalistka konkursu biologicznego - Patrycja Iwańska ( nauczyciel I.Ostrowska).

W trakcie uroczystości Brązowym Krzyżem została odznaczona przez przedstawicieli LOK-u uczennica Oliwia Godlewska, która zdobyła laury w strzelectwie na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nagrodzono ją gromkimi brawami.
Następnie wychowawczynie klas 3 – pani Iwona Ostrowska oraz Mariola Gawin sprawdziły po raz ostatni listę obecności w klasach 3 a i 3 b, wręczyły gimnazjalistom świadectwa ukończenia szkoły. Po tym nastąpiła część artystyczna - Zjazd absolwentów Gimnazjum nr 1, gdzie w pełnym humoru programie mogliśmy zaobserwować przemianę, jakiej ulegli nasi uczniowie. Całość prowadziła niezrównana Marta Kosowska., ucz .kl. 3b.
Po programie piosenka Ostatni dzień z moją klasą i ....zabrzmiał ostatni dzwonek.
Był to ostatni dzwonek dla absolwentów i pracowników szkoły Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

No cóż,"Jest czas przywitań i czas pożegnań", "Jedne drzwi się zamykają, a inne otwierają". Przed absolwentami nowe szkoły, przed nauczycielami nowe miejsca pracy . Ważne, że przez 20 lat wysiłkiem wszystkich stron funkcjonowała tu bardzo dobra szkoła która,mamy nadzieję, zapisze się na zawsze w pamięci i sercach absolwentów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców miasta.

I.Podolecka-Flont


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Zakończenie działalności Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)