środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

Ku przestrodze

Dnia 7.11.2018 r. o godzinie dziewiątej w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się coroczny konkurs spektakli profilaktycznych, organizowanych pod patronatem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lidzbarku Warmińskim.

Wszyscy chętni uczniowie z lidzbarskich szkół podstawowych i gimnazjów mogli zaprezentować własne etiudy teatralne lub filmowe pod hasłem ,,To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień”, które miały być refleksją nad naszym życiem , wyborami, jakich dokonujemy oraz konsekwencjami tych wyborów.

Klasy 7, 8 oraz 3 gimnazjalne pokazały na scenie świat pełen niebezpieczeństw – zgubnych nałogów, uzależnień od używek, telefonów ( internet), prowadzących do osamotnienia i wyizolowania, a nawet śmierci.

Uczniowie naszego Gimnazjum nr 1 – grupa Apogeum z kl. 3b- zaprezentowali się znakomicie. Czarne postacie w białych maskach wprowadziły widownię w nastrój grozy i niepokoju. Kilka scenek pokazywało historię ludzi, którzy bezwiednie popadli w rozmaite nałogi, zaś postacie wyłaniające się z ciemności uosabiały uzależnienia. Jednym udało się wygrać wojnę ze swoimi słabościami, ale byli też tacy bohaterowie, których niestety uzależnienie zabrało do swojego pełnego mroku świata. Całość spektaklu –gra aktorska, taniec, muzyka, gra świateł - była idealnie zsynchronizowana, a efekt końcowy – głos zza sceny przekazujący przesłanie do żyjących – sprawił, że widownia zamarła w ciszy…

Nagrodzoną prezentacją w kategorii etiudy filmowe był obraz pt. ,,Autoagresja” przygotowany przez klasę 3a . Młodzi twórcy, którzy swoje niezwykłe umiejętności filmowe pokazali już w ubiegłorocznej, niestety niedocenionej przez ubiegłoroczne jury prezentacji, i tym razem stanęli na wysokości zadania. Poruszyli w swoim krótkim montażu problemy wciąż niezwykle ważne i aktualne.

Wszystkie występy wypadły świetnie, ale jury nagrodziło tylko kilka z nich: film ,,Autoagresja” klasy 3a oraz etiudę ,,Koniec” klasy 3b z Gimnazjum nr 1, a także dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Nagrodą, której sponsorem jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lidzbarku Warmińskim, jest wyjazd do teatru „Syrena” w Warszawie na sztukę pt. „Rodzina Adamsów”.

Nagrody są w pełni zasłużone, a wszystkim uczestnikom, zwłaszcza zwycięzcom, należą się wielkie brawa za kreatywność i zrozumienie współczesnych problemów.

Patrycja Iwańska, uczennica kl.3b

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)