Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Gotowi na start, czyli uroczyste otwarcie boiska sportowego

Od lat czekaliśmy na nowe boisko sportowe - nowoczesne, wielofunkcyjne, dające możliwości pełnego rozwoju fizycznego dzieciom i młodzieży. I w końcu nadszedł tak długo oczekiwany moment. 5 września 2018 r. byliśmy świadkami uroczystego przecięcia wstęgi i oddania do użytku nowego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

  O godz.17 na boisku szkolnym roiło się od białych i czerwonych koszulek. Drużyny szykowały się do rozgrywek, a grupa czirliderek dopinała na ostatni guzik swój występ. Goście zajęli honorowe miejsca, a Pani Dyrektor Bożena Drozd serdecznie przywitała przybyłych: Burmistrza Miasta - Jacka Wiśniowskiego , Wójta Gminy - Fabiana Andrukajtisa, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Andrzeja Kędzierskiego, radnych Rady Miejskiej, dyrektorów szkół, rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniów.

Stwierdziła, iż ten rok będziemy mieć szczególnie w pamięci, obchodzimy bowiem 100-lecie odzyskania niepodległości i na 100-lecie otrzymaliśmy ten nowoczesny, sportowy obiekt.

 Ale potrzeba było wielu ludzi dobrej woli, aby sfinalizować projekt. Nie było łatwo - lata starań, brak środków, pisma do władz miasta, rozmowy, wniosek Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 złożony na ręce radnej Pani Agnieszki Serwach w grudniu 2016 r., pozytywne przyjęcie go na sesji Rady Miasta i w końcu w roku szkolnym 2017/2018 ruszyła budowa. To był trudny rok w szkole, bo trzeba było się nieźle starać, aby przeprowadzić lekcje wychowania fizycznego, mając jedną wspólną salę z Gimnazjum nr 1. Wysiłek się jednak opłacił.  

Pani Dyrektor  serdecznie podziękowała władzom w imieniu całej społeczności szkolnej. 
 Następnie  zwróciła się do uczniów, życzyła im wielu sukcesów sportowych, rozwoju fizycznego, a co za tym idzie zdrowia i coraz lepszych wyników w nauce;  najmłodszym również – dobrej zabawy.
 Z kolei głos zabierali goście. Burmistrz przypomniał o działaniach Miasta na rzecz lokalnej społeczności – inwestycjach sportowo-rekreacyjnych. Podkreślił, że inwestor  powierzył projekt solidnemu wykonawcy – Przedsiębiorstwu TS-B PYZAK, które uporało się z działaniem w rok. I tak  oto w  ramach rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej mamy wielofunkcyjne, ogrodzone boisko o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 30.0 m x 46.0 m , z piłkochwytami i oświetleniem.

Wójt oraz przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Monika Borowa- życzyli żakom rozwijania talentów sportowych i bardzo dobrych wyników oraz przypominali o potrzebie zadbania o boisko, by mogło służyć uczniom przez kolejne lata.
 Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  zaprosiła najlepszego sportowca naszej szkoły, Kornela Motylewskiego, do odczytania przyrzeczenia o sportowej postawie uczniów oraz walce w duchu fair play. 
W końcu przyszedł czas na uroczyste przecięcie  wstęgi przez  gości i gospodarzy oraz wypuszczenie przez uczniów 100 kolorowych balonów przy wtórze hymnu olimpijskiego. A po nim – rozgrywki sportowe, mecze koszykówki i siatkówki oraz zmagania miedzy mieszanymi drużynami ( gości, uczniów i nauczycieli) . Przy gromkich brawach i dobrym dopingu grający zdobywali kolejne punkty, jednak nie wynik był najważniejszy, lecz sama gra.
Po niej wsólmy aerobik przy muzyce, poprowadzony przez jedną z mam, Panią Izę Głuchowską, której serdecznie dziękujemy, bo to kolejna impreza w szkole przez nią wspomagana. Tańcom i ćwiczeniom towarzyszyło wiele radości i śmiechu. 

Impreza uroczystego otwarcia obiektu dobiegła końca. Na zakończenie nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla wszystkich przybyłych.
 Mamy nadzieję, że nowe boisko będzie służyć pokoleniom przez lata i przyczyni się do poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży, bo, jak mawiał XVI-wieczny nadworny lekarz polskich królów, Wojciech Oczko, "Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, a wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”

Iwona Podolecka-Flont

zdjecia- Jacek Drążkowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)