Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku uroczyście przywitaliśmy rok szkolny 2018/2019. Na pięknym, nowoczesnym boisku w galowych strojach ustawili się uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Drozd, która serdecznie powitała żaków, a szczególnie ciepło pozdrowiła pierwszoklasistów, którzy stawiać będą pierwsze kroki w zdobywaniu wiedzy. Pozostali uczniowie przywitali ich bardzo serdecznie gromkimi brawami.
Następnie głos zabrała Dyrektor Gimnazjum nr 1 Pani Dorota Olszewska, która zwróciła się do klas trzecich z życzeniami wielu sukcesów. Zachęciła gimnazjalistów do zdobywania rzetelnej wiedzy, z której będą mogli czynić użytek na kwietniowych egzaminach. Oznajmiła też, że choć to ostatni rok funkcjonowania gimnazjów, może zapisać się w historii szkoły jako szczególny - obfity w wydarzenia i sukcesy, tak jak poprzednich absolwentów.
W następnej kolejności Pani Bożena Drozd przypomniała ósmoklasistom o czekających ich egzaminach i konieczności systematycznej nauki. Poprosiła też o zabranie głosu nauczyciela historii Pana Mariusza Gryszkiewicza, który w rocznicę wybuchu II wojny światowej przypomniał o tragicznym losie naszej Ojczyzny i męczeńskiej drodze do wolności.
Na koniec nadszedł czas na część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki żegnające wakacyjny czas, przygotowane pod kierunkiem Pani Marioli Karpowicz i Pani Małgorzaty Napiórkowskiej.
Na tym uroczystość zakończono, a klasy wraz z wychowawcami udały się do sal lekcyjnych.


Iwona Podolecka-Flont


zdjęcia - Jacek Drążkowski-

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Rozpoczęcie roku szkolnego w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)