Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Podziel się:

Podziel się:

Wypromować czytanie

W bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warminskim 25 maja 2018 r zakończył się konkurs promujący książkę i czytelnictwo "Warto czytać".


Konkurs obejmował trzy kategorie : rezenzję książki, pracę plastyczną lub prezentację multimedialną.

Celem było stworzenie uczniom możliwości do rozwijania zainteresowań, motywowanie do czytania książek, rozwijanie kompetencji czytelniczych, popularyzacja twórczości literackiej wsród młodzieży; sprawienie, aby czytanie stało się nawykiem i przyjemnością.

Najchetniej wykonywaną przez uczniów formą konkursu był plakat promujący ulubioną czy ciekawą książkę, wykonany dowolną techniką, którego zadaniem było przekonanie oglądajacego o niezwykłych walorach tej właśnie pozycji. Okazało się, że jednak lektury szkolne mają mocną pozycję wśród czytelników, bo uczniowie obierali je często za temat swych prac. Oceną jakosci prac zajęły się I.Podolecka-Flont (nauczyciel-biblitekarz) oraz Joanna Wicinska ( naucczyciel plastyki).
Spośród 28 uczestników najlepszymi okazali się: Sandra Mickiewicz – I miejsce za plakat do ksiażki "Heartland" Lauren Brooke, II miejsce – Wiktoria Kościeniewicz za akwarelę do noweli Henryka Sienkiewicza "Latarnik", III miejsce ex aequo Natalia Staszkiewicz – plakat do tragedii "Romeo i Julia"Williama Szekspira oraz Łukasz Zajaczkowski za promowanie książki Martyny Wojciechowskiej " Zapiski {Pod}różne".

Mamy nadzieję, że konkurs spełnił swa rolę i nakłoni niejednego do udania się w świat powieści, aby mógł powiedzieć jak J.Iwaszkiewicz: „Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.”


I.Podolecka-Flont
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)