Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Wielkie wiosenne show, czyli Idol 2018

Jak co roku zamiast typowym szkolnym dniem, przywitaliśmy wiosnę kolorowym, wielkim show, czyli Idolem. Nasze widowisko postanowił odwiedzić sam król popu Michael Jackson, który uświetnił wydarzenie oryginalnym wystąpieniem - tańcem i śpiewem.

Do walki o tytuł Idola w kategoriach Playback Show, Śpiew i Mam Talent stanęło 12 uczestników. Jak było w zwyczaju i tym razem widzowie przyznawali poprzez głosowanie swojemu ulubionemu uczestnikowi tytuł Idola Publiczności. Każdy występ oceniało nasze znakomite jury, w którego skład wchodziły: Pani Iwona Podolecka - Flont - kustoszka naszych szkolnych książek i strażniczka poprawnej polszczyzny, Pani Mariola Rutkowska - nasza Pani pedagog oraz Pani Katarzyna Jakiel - opiekunka Samorządu Szkolnego i uczniowskiej kondycji sportowej.
Wszystkie pokazy urzekły publiczność. Jedne wzruszały ( szczególnie piosenki), a drugie rozśmieszały do łez ( kolaże taneczno-wokalne), jeszcze inne zapierały dech w piersiach ( pokazy akrobatyczne). Wielkie emocje można było zauważyć też na twarzach nauczycieli, którzy często nie mieli zielonego pojęcia, co ich wychowankowie planują zaprezentować. Również koledzy i koleżanki uczestników mocno trzymali za nich kciuki, choć bywali krytyczni .
Po występach konkursowych mieliśmy przyjemność obejrzeć dwa występy szkoły tańca "Czarna Owca". Końcową konkurencją było przeciąganie liny, która wywołała wiele wrzawy wśród uczniów. Jednak kulminacyjnym punktem wiosennego wydarzenia było ogłoszenie wyników przez spracowane jury. I tak w kategorii Playback wygrał zespół "Second Class" z klasy II a, w kategorii Śpiew - Wiktoria Głodowska z klasy III a, która urzekła sędziów pięknym wykonaniem piosenki pt."Byle jak " Margaret, w kategorii Mam talent natomiast duet Natalii Krawczuk z klasy III a i Katarzyny Mielnik z klasy II a, które zaprezentowały nam się w tańcu. Nagrodę publiczności w tym roku wygrał zespół "Kobiety mafii".
Idol 2018 dobiegł końca, zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami oraz drobnymi upominkami, za które chcielibyśmy podziękować sponsorom, a byli nimi: Termy Warmińskie, Pizza Bar oraz Państwo Halina i Tomasz Grzegorczyk.

Katarzyna Molesztak, ucz.kl.3a

zdjęcia Wiktoria Grzegorczyk, kl. 3a

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Wielkie wiosenne show, czyli "Idol 2018"
Oceń artykuł:

(0)