Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Podziel się:

Podziel się:

" Nad stajenką gwiazdki świecą"

Jak co roku i tym razem w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim wiele dni przed wspólnym kolędowaniem uczniowie zabrali się do dekorowania sal. Motywy przewodnie były oczywiście świąteczne. Klasy drugie i trzecie prześcigały się w pomysłach. Nigdzie nie zabrakło choinek ze światełkami, Mikołajów, reniferów z saniami wypełnionymi prezentami, przystrojonych okien czy tablic. Hol został rownież świątecznie przybrany. Na przerwach można było posłuchać kolęd i pastorałek.


W takiej atmosferze 22.12.2017 r. uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na wspólnym kolędowaniu. Najpierw z programem artystycznym wystąpiła grupa przygotowana pod okiem katechetki Pani Beaty Stankiewicz, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. Następnie prezentowały się poszczególne klasy, każda bowiem wybrała na konkurs jedna kolędę lub pastorałkę. Były "Lulajże Jezuniu" i "Gwiazda gore", "Przybieżeli do Betlejem". Najwięcej braw zebrała klasa 3 b, która zaśpiewała "Nad stajenką gwiazdki świecą" z towarzyszeniem instrumentów - trójkątów i dzwonków. Bardzo ładnie zaprezentowały się też klasy drugie w przebraniach jasełkowych.

Konkurs na najpiękniejszy stół wigilijny oraz wystrój sali wygrała klasa 2 b - tu pod stołem przykrytym białym obrusem nie zabrakło sianka. Obok nakryć znalazły się pięknie złożone serwetki, dania ustawiono z namysłem, a przy spożywaniu posiłku posłuchać można było kolęd.
Klasa 3 a była niepocieszona, włożyła bowiem wiele wysiłku w przygotowanie potraw. Na pociechę mogła więc nieźle podjeść, bo stoły się uginały.

Życzenia zdrowia, spokoju oraz rodzinnej atmosfery złożyła Dyrektor Dorota Olszewska.

Po biesiadowaniu i rozdaniu prezentów gimnazjaliści rozeszli się do domów, aby świętować Boże Narodzenie w rodzinnym gronie.

Iwona Podolecka-Flont


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)