Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

"Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera"

Czego spodziewa się ojciec, gdy po po pętnastu latach nieobecności chce zagościć w życiu syna ? Czy uczennicom uda się wykraść odpowiedzi do testu z matematyki i oszukać znienawidzonego nauczyciela?

Teksty, które dotyczą problemów współczesnych nastolatków, stały się insiracją dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim. Oba sa autorstwa Ewy Nowak - autorki felietonów, opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży, która podpowiada, jak radzić sobie w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z rodzicami i przyjaciółmi, z przeciwnościami losu. Zostały one wybrane do prezentacji 16.11.2017 r.na III Szkolnym Festiwalu Sztuki Pięknego Czytania, a nastepnie 23.11.2017 r. przybliżone słuchaczom na IV Festiwalu Sztuki Czytania w Dobrym Mieście
Dwa zespoły czytelnicze z naszej szkoły pięknie się zaprezentowały w teatralnej konwencji czytania. Są to uczniowie kl. 3 a : Kinga Palimąka, Oliwia Krawczyk, Nataniel Miszczak, Mateusz Pastuła, Mariusz Józwik, Karolina Rzygalińska - przedstawili fragment powieści "Yellow bahama w prążki" oraz uczniowie z kl. 2 b: Marta Kosowska, Kacper Walesiak, Natalia Szadziun, Katarzyna Mielnik - zapoznali słuchaczy z opowiadaniem "Nienawiść do belfra".

Grupa z kl.3 a została doceniona przez jury konkursowe i nagrodzona III miejscem na IV Festiwalu Sztuki Czytania, co było nie lada wyrożnieniem wśród bardzo licznych uczestników konkursu z województwa warmińsko-mazurskiego i nowym doświadczeniem dla gimnzjalistów.
Miłym gestem organizatorów bylo nagrodzenie wszystkich uczestników pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami - oczywiście książkowymi :)

Chińkie przysłowie mówi : " Książki są jak towarzystwo, ktore człowiek sobie dobiera", korzystajmy więc z tego dobrodziejstwa do woli.


Uczniów jak co roku przygotowywała I.Podolecka-Flont, a opiekę w czasie wyjazdu sprawowała M.Rutkowska.

zdjęcia - Mariola Rutkowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: "Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera"
Oceń artykuł:

(0)