środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Podziel się:

Podziel się:

Powrót do szkoły, czyli ruszamy pełną parą !

4 września 2017 r. o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Mimo że w tym roku szkolnym w okrojonym składzie (w związku z reformą oświaty bez klas 1.), to z determinacją i mobilizacją do nauki stawili się uczniowie klasy 2 a, 2 b, 3 a i 3 b, razem 127 żaków.

Dyrektor Dorota Olszewska serdecznie przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli ( w tym roku dołączyła p. Beata Stankiewicz - katecheta) oraz gościa - p. Jacka Wiśniowskiego. Burmistrz zachęcał młodzież do nauki i pracy nad własnym rozwojem i życzył wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Jak co roku głos zabrał również nauczyciel historii p. Mariusz Gryszkiewicz, który nawiązał do rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz obecnej trudnej sytuacji na świecie.

Milena Wroniewicz, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, zakończyła część oficjalną konkluzją, iż ważne jest to, do jakich celów zmierzamy, ale ważniejsze, jakimi ludźmi jesteśmy.

Gdy uczniowie wypełnili korytarze szkolne, słychać było śmiech, gwar rozmów i powitań. Na pytanie, czy cieszą się z powrotu do szkoły, odpowiadali, że owszem, bo w szkole wiele się dzieje. Oprócz trudnego obowiązku nauki, sprawdzianów, egzaminów, czekają szkolne imprezy, zabawy, projekty, wyjazdy, wycieczki itp, na których można dobrze się bawić, ale też spróbować własnych sił w różnorodnych działaniach.
A więc, do dzieła !

Iwona Podolecka-Flont

Zdjęcia - p.Marcin Romasz, opiekun SU
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Powrót do szkoły, czyli ruszamy pełną parą!
Oceń artykuł:

(0)