Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

"Ile wyjazdów, tyle powrotów."

Tak brzmią życzenia powodzenia, jakie składają sobie strażacy. Przytoczył je uczniom naszego Gimnazjum nr 1 p. Ireneusz Harchaj - pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińsklim, który opowiadał o pracy w tym trudnym i niezwykle pożytecznym zawodzie.

Uczniowie klas trzecich słuchali rad i wskazówek strażaków na temat udzielania pierwszej pomocy, zachowania w trakcie pożaru czy w sytuacji krytycznej. Mogli posiedzieć w strażackim wozie, rozwinąć przewody, przymierzyć strój z pełnym wyposażeniem czy włączyć syrenę. Oglądali też zabytkowe już wozy strażackie ( ale jeszcze całkiem sprawne), łódź ratunkową, sprzęt strażacki, dyspozytornię. Byli świadkami błyskawicznego zjazdu na akcję. Niejeden pozazdrościł im kondycji i sprawności .
Może ktoś z naszych absolwentów poczuje powołanie i rozpocznie naukę tego zawodu już od września?

Dziękujemy pracownikom PSP w Lidzbarku Warmińskim za poświęcony nas czas i prezentację, niech św. Florian (patron) ma ich w swojej opiece.


I. Podolecka-Flont

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: "Ile wyjazdów, tyle powrotów"
Oceń artykuł:

(0)