Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

Kolejne sukcesy oratorskie uczennic Gimnazjum nr 1

Jak poradzić sobie z przeciwnościami losu? Jak stłumić ból czy strach, samotność, wyrzuty sumienia? Jak uwolnić się od dominacji i kontroli innych ludzi, ocalić swe życie przed „chorym systemem”?

Problemami, z którymi spotyka się współczesny człowiek, dzieliły się ze słuchaczami 10.05.2017 r. uczennice Gimnazjum nr 1– Alicja Oborska i Julia Niewiadomska na Eliminacjach Rejonowych XXXV Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”. W Lidzbarskim Domu Kultury w grupie wiekowej gimnazjum prezentowały obok innych uczestników interpretację jednego utworu poetyckiego oraz jednego fragmentu prozy.
Dobór repertuaru, estetyka mówienia, interpretacja to kryteria, na które szczególną uwagę zwracało jury konkursu. Doceniło Alicję prezentującą wiersz Wiesławy Szymborskiej „Prospekt” i fragmenty powieści „Rekwiem dla snu” Huberta Selby'ego ( I miejsce) oraz Julię przybliżającą słuchaczom prozę Idy Fink – „Zabawa w klucz”, jak również wiersz Alicji Marzec „Oto ja” (III miejsce).

Alicja Oborska reprezentować będzie nasz region na konkursie wojewódzkim w Olsztynie, gdzie będzie miała możliwość artystycznej konfrontacji z młodymi recytatorami z województwa.
Życzymy powodzenia!

Uczennice przygotowywała I. Podolecka-FlontI.Podolecka-Flont


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)