Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Podziel się:

Podziel się:

Talent show to jest to

Kiedy zbliża się Dzień Wiosny, uczniowie Gimnazjum nr 1 przebijają się w pomysłach, czym zabłysnąć w tym roku, co zaproponować widzom, by wygrać, jak zapędzić konkurentów w kozi róg i przede wszystkim zapewnić oglądającym i sobie dobrą zabawę.


Już po raz 17. w murach naszej szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs Idol, tym razem Idol 2017. Nad całością warsztatową czuwała p. Joanna Wicińska - nauczycielka zajęć artystycznych.
W tym roku największym powodzeniem cieszyła się konkurencja playback show, w której wystartowało 6 klas, kolejne dyscypliny to taniec, śpiew, gra na instrumentach, pokaz gimnastyki artystycznej, a nawet oratorstwo.
Konferansjerzy z kl. 2a - Kasia Molesztak i Wojtek Wiech zapowiadali kolejne występy, czuwali nad całością pokazów i udzielali głosu jury - p. Pawłowi Sadowskiemu ( dyrektorowi LDK-u) mającemu wytrawne oko i ucho eksperta, przedstawicielowi samorządu - Tomkowi Obuchowskiemu oraz p. Iwonie Podoleckiej -Flont - polonistce i bibliotekarce szkolnej.
Choć wydawać się może, że playback show to pestka, nic bardziej mylnego. Nie wystarczy stanąć na scenie i poruszać ustami, trzeba wejść ze śpiewem w odpowiednim momencie i przekazać emocje, by wyszło jak najbardziej naturalnie, no i oczywiście upodobnić się do artystów - wyglądem, ruchem scenicznym, gestem.
Śmiechu było co niemiara przy kolejnych występach. Najpierw przeboje z lat 70. i 80. prezentowane przez uczniów kl.1a- lekka muzyka Bee Gees , George Michael, potem występ Zadymiarzy z kl.3a - scenka rodzinna przy dźwiękach Mydełka Fa, następnie Cztery Osiemnastki u boku pakera, z kolei show klasy 3c, a w nim Przez twe oczy zielone. Brawa zebrała również klasa 2b i grupa Kartoszki- gdzie działo się dużo - od Barbie Girl po The Lazy Song. Ale na kolana powaliły wszystkich Laski z Nebraski ( kl. 2a), które odtworzyły bardzo obrazowo i klimatycznie Wyznania więźniarek z musicalu Chicago. W czarnych sukienkach, ucharakteryzowane, oszczędne w gestach wyznawały, co spotkało ich męczących i dokuczliwych mężczyzn.
W kategorii taniec natomiast najlepsze okazały się Julia Niewiadomska i Marta Skiba, w dziedzinie śpiewu Kamila Kowalczyk, natomiast Kinga Pawelec zachwyciła swa formą w gimnastyce artystycznej. Specjalne wyróżnienie otrzymała tez wychowawczyni klasy 3a - p. Kasia Jakiel za Pulp Fiction Twist - występ w duecie z uczniem Maksem Niedźwiedzkim.
Tytuł Idola 2017, który przyznaje publiczność i który jest najcenniejszy, zdobyła klasa 3a , a nagrodami dla wyróżnionych były bilety do kina, talony na pizzę, różne gadżety (dziękujemy sponsorom).
Tak zakończył się kolejny Dzień Wiosny, pogodny i pełen emocji. To dobrze, że istnieje impreza szkolna, na której uczniowie mogą zaskakiwać kolegów i nauczycieli oraz prezentować swe talenty i uzdolnienia. Czasem okazuje się, że ktoś zupełnie przeciętny w nauce zadziwia osobowością sceniczną i …może zostać Idolem.


I.Podolecka-Flont

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)