Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

Odkrywanie tajemnic teatru

We wtorek 10.01.2017 r. nasza klasa 2 a z Gimnazjum nr 1 wybrała się do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.Wyjazd był nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie Super Klasa oraz za zwycięstwo w międzyklasowym konkursie na spektakl z okazji ubiegłorocznego Dnia Teatru i Sztuki Filmowej w naszej szkole. Sukces zapewnił nam montaż znanych fragmentów z klasyki dramatów i oczywiście sugestywna gra.


Wyszukaliśmy w repertuarze spektakl pt. „Rewolucja zwierząt”oparty na utworze George'a Orwella pt. „ Folwark zwierzęcy ”. Wraz z paniami M.Rutkowską i K. Jakiel, naszymi opiekunkami, odpowiednio przygotowani do wyprawy ( ubrani w uroczyste stroje ) zasiedliśmy w olsztyńskim wyremontowanym teatrze.
Akcja spektaklu przenosiła nas do folwarku zwierząt, kilka lat po przewrocie, gdzie znów na skutek knowań następują zmiany. Wtedy władzę przejął nowy wódz- wieprz z zakrzywionym ogonkiem, który bardzo szybko przestaje respektować zasady demokracji. Mimowolnie przenieśliśmy się w świat polityki i obserwowaliśmy mechanizmy przejmowania władzy przez dyktatorów. Słuchając znanych z telewizji haseł, zaśmiewaliśmy się do łez.
Widowisko przestrzega widzów i skłania do refleksji na temat polityki i władzy, choć czyni to w sposób pełen humoru. Zapewne jest to również zasługa reżysera Giovanniego Castellanosa i świetnej gry aktorów, których warsztat podglądaliśmy.

Realizacja teatralna przerosła nasze oczekiwania. Myślę, że wszyscy z entuzjazmem wybierzemy się po raz kolejny do tego teatru.
Katarzyna Molesztak, Kinga Palimąka z klasy 2a
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Odkrywanie tajemnic teatru
Oceń artykuł:

(0)