Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Podziel się:

Podziel się:

Podsumowanie I semestru w Gimnazjum nr 1

Zakończenie I semestru to dobry czas na podsumowanie półrocznej pracy. Dlatego też 20.01.2017 r. dyrektor Gimnazjum nr 1 Dorota Olszewska na apelu szkolnym przedstawiła wyniki pracy uczniów klas I-III.

I tak najwyższą średnią uzyskała klasa I b - 3,54, drugi wynik klasa III a - 3,53, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa II b ze średnią 3,50. Pozostałe oddziały uzyskały nieco niższe noty.

Gromkimi brawami gimnazjaliści i nauczyciele nagrodzili pracowitych i zdolnych uczniów,
których było 16. Celujące wyniki osiągnęli : Wiktoria Rutkowska, Szymon Katkowski, Jan Skrobut, Patrycja Iwańska, Katarzyna Molsztak, Katarzyna Górecka, Marcin Jabłoński, Anna Radke, Wiktoria Kościeniewicz, Cezary Kużmowicz, natomiast bardzo dobre : Mirella Jaworska, Julia Niewiadomska, Barbara Kabała, Katarzryna Mielnik, Natalia Szadziun i Tomasz Obuchowski.

Na wyróżnienie zasłużyli również żacy, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole, czyli z frekwencją 100 % . Są to: Maja Pieczywek ( po raz kolejny ), Marcin Jabłoński, Marta Krajewska, Agata Tomaszewska, Klaudia Maciąg, Wiktoria Kościeniewicz, Justyna Olkowska oraz Kamil Majcher.
Wśród klas najwyższą frekwencję miała klasa Ia - 93%. tuż za nią klasy I b i II b -€“ 90 %.

Na apelu doceniona też została Mirella Jaworska, uczennica utalentowana plastycznie, która wykonała ilustrację do bajki I.Krasickiego na konkurs zorganizowany przez Oranżerię Kultury. Praca Mirelli została umieszczona w wydawnictwie pokonkursowym pt. „Słowem malowane”.

Choć celem podsumowania było przyjrzenie się przede wszystkim wynikom w nauce, nie sposób nie wspomnieć o licznych sukcesach uczniów w wielu dziedzinach : poezji- Alicja Oborska-laureatka Konkursu recytatorskiego św.Jana Pawła II , krasomówstwa -Julia Newiadomska- laureatka wojewódzkiego konkursu oraz nagrodzona na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym, literackim -Misja ksiażka- ( autorki książki) Paulina Kellner, Aleksandra Dąbrowska i Wiktoria Partas, sportowym- II miejsce w powiecie w piłce koszowej dziewcząt, sukcesy w piłce nożnej chłopców, oratorskim - III miejsce w województwie na III Festiwalu Sztuki Czytania - Wiktoria Krzepkowska, Alicja Oborska, Wiktoria Partas.
W konkursach przedmiotowych do etapów wojewódzkich zakwalifikowali się do tej pory uczniowie z następujących dyscyplin : jęz.polski - Wiktoria Rutkowska, jęz.angielski - Mirella Jaworska, Tomasz Obuchowski.
Po raz kolejny w szkole zorganizowane zostały otrzęsiny, wymiana młodzieży polsko-niemieckiej, zbiórka żywności, mikołajki, dyskoteki, wycieczki i inne wydarzenia.

Na zakończenie nie sposób nie wspomnieć, iż na sukcesy uczniów składają się: ich własna, sumienna praca, gorliwość i pomoc nauczycieli oraz nadzór rodziców. Przy takim zaangażowaniu osiąga się wyniki.

Mamy nadzieję, że bilans stanie się motywacją do lepszej pracy dla całej braci szkolnej.I.Podolecka-Flont
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Podsumowanie I semestru w Gimnazjum nr 1
Oceń artykuł:

(0)