Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Podziel się:

Podziel się:

Hej kolęda, kolęda

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest niezwykły, niezwykły ze względu na oczekiwanie, radość. Na ulicach, wystawach sklepowych. w domach centrum, w kościołch, szkołach widać i czuć świąteczną atmosferę. W Gimnazjum nr 1 też jest niezwykle - ozdobione girlandami i światełkami sale, hole; kolędy rozbrzmiewające na przerwach i w końcu Wigilie klasowe.Na taką atmosferę czeka się cały rok.

22.12.2016 r. nadszedł czas wspólnego śpiewania i rywalizacji na najlepiej wykonaną kolędę, szkolny holl zapełnił się uczniami i nauczycielami. Ksiądz Adrian Bienasz jako głównoprowadzący zapowiadał kolejne prezentacje klasowe, ozdabiając je zabawnymi rymowankami, a klasy wystepujące przed gimnazjalistami starały się pokazać z jak najlepszej strony. Tak wiec oprócz śpiewu podziwialśmy grę na instrumentach, kostiumy ( Święta Rodzina i pastuszkowie, Mikołaje ) oraz nowe aranżacje utworów. Nad przygotowaniami czuwali wychowawcy, natomiast szczególne podziękowania należą się p. Joannie
Wicińskiej, nauczycielce muzyki, która miała niełatwe zadanie rozśpiewania tych, którym słoń nadepnął na ucho. Między występami klas uzdolnione recytatorki czytały wiersze o tematyce świątecznej i religijnej.
Zwycięzcami wśród śpiewających okazały się klasy Ia i Ib, a najlepiej udekorowaną -sala klasy 3b.
Na koniec dyr. Dorota Olszewska złozyła życzenia świąteczne uczniom i ich rodzinom oraz pracownikom szkoły, a klasy udały się do swych sal, aby świętować Wigilie.


Iwona Podolecka-Flont
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)