Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim stawili się 1 września 2016 r. odświętnie ubrani, wypoczęci, gotowi do nauki. To już ostatni nabór do szkół gimnazjalnych w związku ze zmianami w strukturze oświaty, więc za trzy lata nowo przyjęty rocznik ma zamknąć ten cykl edukacji.

Pani dyrektor Dorota Olszewska serdecznie przywitała 66 pierwszoklasistów, którzy bedą uczyć się w dwóch oddziałach, pozostałych uczniów klas drugich i trzecich oraz rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i gości.
Następnie głos zabrał burmistrz Jacek Wiśniowski, który zwracał młodzieży uwagę na konieczność edukacji i odpowiedzialne wchodzenie w dorosłość.
Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych .
Na koniec pan Mariusz Gryszkiewicz, historyk, wspomniał o rocznicy wybuchu II wojny swiatowej, latach okupacji w Polsce, stratach, ktore powinny być przestrogą dla wspólczesego świata.
Po zakończeniu uroczystści uczniowie udali sie z wychowawcami do klas.
Miejmy nadzieję, że ten rok, tak jak poprzednie, obfitował będzie w liczne sukcesy w nauce i osiągnięcia sportowe.

I.Podolecka-Flont
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Oceń artykuł:

(0)