środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek......

24 czerwca 2016 r. w Gimnazjum nr 1 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Szczególnie ciepło zostali pożegnani uczniowie klas 3. - absolwenci gimnazjum.

Po raz ostatni zadźwięczał dla nich dzwonek, po raz ostatni wychowawcy wyczytali listy obecności.
Pani dyrektor Dorota Olszewska gratulowała najzdolniejszym i najbardziej pracowitym uczniom licznych sukcesów, bo też obecny rok szkolny obfitował w laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych :
Basia Puszcz- laureat z biologii, Dominika Kowalczyk- laureat chemii (finalista z biologii i fizyki), Wiktoria Rutkowska- laureat z biologii (finalista z j. polskiego i fizyki) oraz finaliści:
Szymon Katkowski –fizyka; Paweł Czerwiński – fizyka i biologia; Jacek Krajewski – fizyka; Mirella Jaworska – j. angielski; Ola Pisarek – j. angielski; Jan Skrobut – fizyka; Tomek Obuchowski – j. angielski; Paula Kielak – fizyka.
Na uroczystość przybył gość specjalny – burmistrz Jacek Wiśniowski, który wręczył wyróżnionym nagrody książkowe. Zwrócił się też do młodzieży, nauczycieli i rodziców z podziękowaniami za trud włożony w poszerzanie wiedzy, za wybór właściwej, choć niełatwej drogi. No cóż :„Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy , choć otrzymuje go tylko jednostka”.
Z kolei uczniowie klas 1. i 2. , którzy uzyskali średnią powyżej 4.75 czy też wyróżnili się działalnością na rzecz szkoły i środowiska, odebrali nagrody i dyplomy z rąk wychowawców.
Po części artystycznej rozeszli się do klas ,aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z koleżankami i kolegami oraz ze szkolną ławą.
Teraz nadszedł czas, aby nabrać sił, mądrze korzystać z uroków natury, wolny czas przeznaczyć na rozwijanie pasji i cieszyć się swobodą przez całe dwa miesiące !

Iwona Podolecka-Flont

zdjęcia – archiwum szkoły


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont
Oceń artykuł:

(0)