środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

Szkolny Dzień Teatru i Sztuki Filmowej

Dnia 9 czerwca 2016 r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się Dzień Teatru i Sztuki Filmowej przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

Młodzież z wielkim entuzjazmem zaangażowała się w przygotowania 3. już z kolei takiej imprezy szkolnej. Wśród barwnych przedstawień teatralnych znalazły się quizy dla klas trzecich, pokaz strojów przygotowany przez drugie klasy oraz gościnne występy innych utalentowanych kolegów i koleżanek. Widownia była wyraźnie wzruszona występem Julka Matczaka, który porywająco przy akompaniamencie gitary wykonał piosenkę „ My Heard Will Go On” oraz superhit muzyczny z filmu „Titanic”. Kiedy owacje ucichły, na scenie pojawiły się prowadzące – Alicja Oborska i Alicja Gołąbek, które poprowadziły całą konferansjerkę.
Na początek występ przygotowany przez klasę 1 a. Były to wybrane sceny z dramatów omawianych na lekcjach języka polskiego wplecione w zabawne sytuacje. Następnie przedstawiciele najstarszych klas wykazywali się wiedzą, biorąc udział w quizach o tematyce filmowej i teatralnej.
Z kolei klasa 1 b zaprezentowała swoją aktorską wizję fragmentu „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza. Do udanych występów możemy zaliczyć także konkurs na najciekawszy, charakterystyczny kostium postaci ze świata filmu. Oprócz tego pasjonatki sceny z kl. 2 b przedstawiły swój projekt pt. „Labirynt”.
Wszyscy dzielnie walczyli o piękne statuetki jako symbole zwycięstwa w szkolnych występach z okazji Dnia Teatru i Sztuki Filmowej , jednak największe owacje oraz uznanie jurorów zdobyli uczniowie klas 1a, 2 c i 3 a. Aktorzy nagrodzonej inscenizacji w październiku obejrzą wybrany spektakl teatralny w olsztyńskim teatrze, aby podziwiać i podpatrywać profesjonalna grę teatralną. Zwycięzcy z klasy 2 c i 3 a zostali obdarowani książkami i gadżetami, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali oprócz góry słodyczy specjalnie wykonane długopisy z grawerunkiem upamiętniającym ten wyjątkowy szkolny dzień.
W doskonałych humorach i bogatsi o artystyczne doznania wszyscy bezpiecznie wrócili do szkolnych ławek, gdzie długo jeszcze dzielili się wrażeniami po imprezie.

Sandra Mickiewicz, ucz. kl. 1 a

Zdjęcia – Weronika Cejmer, ucz. kl. 3a
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Szkolny Dzień Teatru i Sztuki Filmowej
Oceń artykuł:

(0)