Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

" Są dwie rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom : pierwsza to korzenie, druga to skrzydła" H. Carter Jr.

Korzenie to rodzina, dająca dziecku to, co najcenniejsze, czyli miłość, poczucie bezpieczeństwa, świadomość swojego pochodzenia. To również szkoła przekazująca mądrość, wiedzę, przedstawiająca świat wartości, ideałów, wyposażająca w umiejętności przydatne w życiu codziennym. To miejsce, gdzie odnosi się sukcesy, ponosi porażki, uczy relacji społecznych. Skrzydła to z kolei potencjał dziecka, jego zdolności, które możemy rozwijać i pielęgnować, aby zapewnić jak najlepszy w życiu start.

Kiedy kończy się jeden etap edukacji, rodzice wraz z dziećmi stają przed dylematem, którą szkołę wybrać, aby umożliwić pociechom wszechstronny rozwój. Społeczność Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim zaprosiła uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 na Dzień Otwarty, aby przedstawić ofertę gimnazjum, zapoznać ze szkołą, w której po wakacjach pobierać naukę mogą kolejni uczniowie.
18 .05. 2016 r szkoła otworzyła swe podwoje oraz przygotowała szereg atrakcji, dzięki którym młodsi koledzy i koleżanki gimnazjalistów mogli ją poznać.
Na początku goście zostali przywitani przez dyr. D.Olszewską, obejrzeli występy taneczne oraz wokalne zwycięzców szkolnego " Idola" oraz wysłuchali gry na flecie jednej z uczennic.Po pokazach zostali podzieleni na grupy i oprowadzani przez gimnazjalistów po szkole. Dowiedzieli się, że w gimnazjum jest 11 pracowni, w tym 7 z projektorami i 4 z tablicami interaktywnymi, pracownia komputerowa, biblioteka z czytelnią, sala gimnastyczna i boiska, pracownia komputerowa, gabinet dentystyczny. Oprócz tego na terenie szkoły działa Wi-Fi, a uczniowie, rodzice i nauczyciele korzystają z elektronicznego dziennika Librus Synergia.
Potem przyszedł czas na naukę połączoną z zabawą, czyli szereg doświadczeń z dziedziny biologii, chemii, fizyki, geografii : ścinanie białka za pomocą denaturatu, działanie prądnicy i elektromagnesu oraz kompasu, wykrywanie skrobi przy pomocy jodyny, poznawanie budowy człowieka i in.. Szkolna służba medyczna uczyła I pomocy, w pracowniach językowych można było skosztować specjałów obcokrajowców - przekąsek angielskich, niemieckich, francuskich i hiszpańskich. W pracowni języka polskiego czekali natomiast na przybyłych bohaterowie "Hobbita' - jednej z ulubionych lektur szkolnych. Dla gości przygotowano też loterię fantową z nagrodami, stoisko, przy którym można było zażyczyć sobie tatuaż ( zmywalny) oraz kawiarenkę ze słodkościami- pysznymi ciastami i babeczkami.
Na zakończenie coś konkretniejszego - kiełbaski z grilla i świeże pieczywo, które wybornie smakowały przy dźwiękach karaoke ( dziękujemy sponsorom - kierownictwu sklepu "Lux" przy ul. Wysokiej Bramy i Państwu Olkowskim ).
Na tym zakończył się Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1. Uczniowie wychodzili zadowoleni, uśmiechnięci, by na chwilę zatrzymać się przy sentencji Jana Pawła II: " Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali".

Iwona Podolecka-Flont

Zdjęcia - Weronika Cejmer, ucz. kl.3
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwona Podolecka-Flont oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: " Są dwie rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom: pierwsza to korzenie, druga to skrzydła" - H. Carter Jr.
Oceń artykuł:

(0)